Magia podróży na slajdach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 11:43
O pokazach zaplanowanych w ramach jubileuszowego X Festiwalu Slajdów Podróżniczych Terra opowiadała w Czwórce Katarzyna Mazurkiewicz, współorganizatorka imprezy.
Audio

– Podczas imprezy będzie można zobaczyć cały świat – zapewnia Katarzyna Mazurkiewicz, współorganizatorka X Festiwalu Slajdów Podróżniczych Terra, który odbędzie się w dniach 27-28 listopada w warszawskim kinie Wisła.

Festiwal Terra stara się łączyć przekaz słowny z wizualnym. Gość Romka Wójcika tłumaczy, że podczas pokazów autorzy zdjęć jednocześnie opowiadają o swoich przygodach, dzielą się wrażeniami z podróży i udzielają widzom cennych turystycznych wskazówek. Gorącą atmosferę zapewnia także specjalnie dobrana oprawa dźwiękowa.

W tym roku widzowie będą mogli m. in. wyruszyć w podróż po Euroazji z Romualdem Koperskim, przemierzyć Afrykę śladami Kazimierza Nowaka czy wspiąć się na najwyższy szczyt Kanady z Lechem i Wojciechem Flaczyńskimi. Uroki Polski przybliży pokaz slajdów Anny Olej-Kobus i Krzysztofa Kobusa.

Z okazji jubileuszu w dniach 3-5 grudnia w Muzeum Etnograficznym w Warszawie zaplanowano dodatkową odsłonę imprezy. Organizatorzy postanowili przypomnieć dziesięć wybranych pokazów z poprzednich edycji Terry. – Odbędzie się np. kultowy pokaz zdjęć Anny Olej-Kobus, która odbyła podróż wzdłuż wybrzeży Madagaskaru – zapowiada gość „Poranka”.

Więcej informacji na stronie terra.waw.pl

Więcej w rozmowie Romka Wójcika z Katarzyną Mazurkiewicz. Wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Kierowca uczy się całe życie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 11:45
Zdaniem Kuby Bielaka, eksperta w dziedzinie bezpiecznej jazdy, kierowcy powinni uczęszczać na jazdy doszkalające, by bez ryzyka przećwiczyć ekstremalne sytuacje drogowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Snowboardziści nigdy się nie nudzą

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 16:20
19 listopada rusza sezon snowboardowy na Mazowszu. Jak przekonuje gość "Magazynu", na desce można poszaleć nie tylko na górskich stokach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legendarny Rajd Monte Carlo znów wystartuje z Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 11:45
27 stycznia z warszawskiego Placu Teatralnego wyruszy cała plejada najwspanialszych rajdowych maszyn z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia.
rozwiń zwiń