Zimowo i ekstremalnie w mieście

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 16:15
Zimna woda w jeziorach nie przeszkadza stołecznym triathlonistom w uprawianiu swojej dyscypliny, wystarczy zamiast pływackiego czepka nałożyć łyżwy.
Audio

29 stycznia 2012 roku na Torze Łyżwiarskim "Stegny" w Warszawie odbędzie się XXIII Triathlon Zimowy. Tradycyjnie już, zawody zaplanowano w trzech konkurencjach: bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski.

- Najpierw biegniemy dwa kilometry, potem jedziemy na łyżwach sześć okrażeń po 400 metrów, a na koniec jeździmy na rowerze i właśnie ogromna ilość pasjonatów jazdy rowerowej bierze w tym udział, bo jeździć na rowerze w zimie to jest wyzwanie - opowiadał w Czwórce Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Impreza jest otwarta dla wszystkich chętnych, jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 10 roku życia. Jak co roku rywalizować można indywidualnie i drużynowo. W zawodach drużynowych mogą startować zespoły składające się z dwóch lub trzech członków. 

- To idealny moment, żeby sprawdzić na jakim etapie przygotowań się jest np. do triathlonu letniego - mówił gość Romualda Wójcika.

Więcej na temat imprezy i samego triathlonu w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Jak zostać morsem?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 11:53
- Zimowe kąpiele w morzu szczególnie polecam pracownikom umysłowym, pracującym przy komputerze – mówił w Czwórce Lech Szymaniuk, szef gdańskiego Klubu Morsów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą ekstremalne zmiany w klimacie?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 08:50
Anomalie cieplne, jakich doświadczamy tej zimy zaskakują florę i faunę. Wyjątkowo wysokie temperatury, silne wichury i burze mamy także w Polsce.
rozwiń zwiń