Chcesz studiować w USA? Nic prostszego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 09:21
To prawdziwa gratka dla wszystkich młodych ludzi, którzy marzą o tym, by studiować za oceanem. Wszystkiego dowiedzieć się można podczas Amerykańskich Targów Edukacyjnych w Warszawie.
Audio
  • Dlaczego warto studiować w Stanach Zjednoczonych? - rozmowa w Czwórce

W stołecznym uniwerku odbędą się dziś Amerykańskie Targi Edukacyjne. – Na miejscu są przedstawiciele amerykańskich uczelni i można się z nimi spotkać, porozmawiać o ofertach, jakie te placówki mają dla Polaków – tłumaczy Andrew B. Paul z ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Okazuje się, że dla naszych żaków za oceanem czeka cała gama różnych możliwości poszerzania swojej wiedzy i zdobywania doświadczeń. – Są uczelnie prywatne, państwowe, tańsze, droższe, większe, mniejsze. Z jednej strony to "tylko" dwanaście szkół, ale z drugiej – można powiedziec, że "aż" dwanaście – mówi Magdalena Biela z ambasady USA.

Dlatego podczas targów będzie można dowiedzieć się wszystkiego – od poznania procesu aplikacyjnego na studia, po możliwości uzyskania wizy. – Będziemy też rozmawiać o tym, jak ubiegać się o dofinansowanie, które oferują uczelnie oraz o testach na egzaminy wstępne zarówno na studia pierwszego, jak i drugiego stopnia – tłumaczy Biela.

Targi rozpoczną się o godz. 13.30 i potrwają do 17. Odbędą się na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66. Więcej o tym, czego dowiedzieć się można podczas targów dowiesz się słuchając całej rozmowy z gośćmi "Poranka".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niestacjonarne e-studia w Polsce nadal nielegalne?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 23:30
Na świecie w trybie na odległość studiuje ponad 10 milionów osób, w Polsce, studiowanie wyłącznie w sieci jest niemożliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiej w parze niż samemu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 11:00
To świetny sposób, by bezpłatnie podszkolić swoje umiejętności językowe. Umawiasz się z kimś, kto nauczy Cię angielskiego, a w zamian oferujesz lekcje francuskiego czy polskiego.
rozwiń zwiń