Student w połączeniu z kuchnią to wybuchowa mieszanka

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 08:00
Niezdrowa, ale smaczna i przede wszystkim tania - razem z naszą reporterką Kasią Tarnopolską zgłębiliśmy tajniki kuchni studenckiej.
Audio

Studencka kuchnia to zbiór przepisów jak z niczego zrobić coś w miarę jadalnego. W miarę, bo często w normalnych warunkach po prostu wyrzucilibyśmy takie danie.

W "Poranku" Kasia Tarnopolska i Romek Wójcik zajrzeli w najciemniejsze zakamarki typowo studenckiej kuchni. Nieumyte naczynia, na których powstaje nowa kolonia zarazków i patenty na szybkie, zapychające żołądek dania.

- Studencka kuchnia najczęściej jest złożona z kanapek, a więc jest bardzo niedoborowa - mówiła dietetyk Anna Wolska. - Kanapka z serem, wędliną wnosi niewiele wartości odżywczych. Studenci, żeby podtrzymać energię sięgają po przekąski, które są wysokokaloryczne, ale niezdrowe - podkreślała.

Zdaniem ekspertki takie żywienie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Tymczasem wystarczy niewielki wysiłek, by w godzinę przygotować zdrowe i smaczne posiłki na cały dzień. Dobrze ugotowana botwinka, zastąpi nam batonik, zaś zjedzenie po kawie grejpfruta wzmocni działanie kofeiny. By podpowiedzieć studentom jak urozmaicić swoje żywienie, dietetycy przygotowali specjalny program "Witalność na talerzu". Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Backpacking, czyli tanie podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 20:50
Praktyczne porady tuż przed długim majowym weekendem. Dowiedz sie, wszystkiego, co powinieneś, zanim wyruszysz w podróż
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak ułożyć sobie życie z psem po przejściach?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 08:00
Adoptując czworonoga ze schroniska często chcielibyśmy od razu przychylić mu nieba. Tymczasem na początku przede wszystkim powinniśmy skupić się na jego wychowywaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sterowany doping na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 19:30
Europejska Federacja Piłkarska podpisała kontrakt z profesjonalną firmą, która, będzie miała za zadanie rozruszać kibiców.
rozwiń zwiń