Vienio nagrywa kolejny krążek. Ma być wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 15:35
”Wszystko jest w ruchu” i klip kręcony w Amsterdamie - to piosenka zapowiadająca drugą płytę Vienia. Będzie to drugie, po krążku "Etos", solowe dzieło Vienia, na razie, pod roboczym tytułem "Etos 2". - Chcę, by ten album był wyjątkowy - mówił w Czwórce artysta.
Audio

– Tak naprawdę nie wiem jeszcze, jak będzie się nazywał ten album – mówi artysta w Czwórce. – Krystalizuję jeszcze całość pomysłu. Ale pierwszy raz w życiu mi się zdarza mieć trochę więcej wolnego czasu latem. Na ogół pisywałem teksty zimą, siedząc w domu, gdy było już ciemnio, a teraz piszę, gdy jest już jasno.

Nie oznacza to jednak, że jego teksty będą bardziej pogodne. – Tematy zaczynają być wbrew pozorom coraz bardziej smutne, przychodzą do mnie czarne myśli – mówi znany raper w Czwórce. – Ale one nie są depresyjne, po prostu mają jakiś ukryty przekaz.

Hiphopowiec stara się jednak o to, by jego teksty nie były o niczym, i by przekaz był jasny i rzetelny. - Jak artysta nie ma nic do powiedzenia, to niech siedzi na d*pie i nic nie mówi – tłumaczy Vienio w Czwórce. – Jeśli ma coś do powiedzenia, to powinien to przekazać w fajny sposób. Mi jawią się teksty w głowie na zasadzie: mam coś dopowiedzenia na ten temat, chcę to powiedzieć. Od tego się zaczyna.

Na razie artysta nie chce zdradzać, czy kolejna płyta będzie zaangażowana społecznie. – Raz na jakiś czas rzeczywiście zdarza mi się komentować różne sytuacje, ale jeszcze nie wiem, czy teraz będę to robił – mówi Vienio. – Chcę jednak, by ten album był wyjątkowy.

Dlatego artysta planuje zaproszenie do współtworzenia płyty wyjątkowych gości. I to niekoniecznie związanych z hiphopem. – Nadal nagrywam z kolegami ze środowiska i uważam, że to bardzo zdrowa sytuacja – mówi Vienio. – A jednocześnie wypływając na szersze wody, poznaję artystów ze sceny bardziej uznanej. Pokolenie starszych kolegów też ma fajny, niezwietrzany mental, którego można używać.

Zobacz galerię z koncertu Vienia w Czwórce: Vienio vs. Way Side Crew

Dowiedz się więcej, m.in. o planach koncertowych i projektach... filmowych Vienia, słuchając całej rozmowy z Vieniem w "Poranku OnLine", bądź oglądając ją, po kliknięciu w plik filmowy.

(kd)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Amsterdam

Czytaj także

Vienio: jestem rycerzem hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2010 18:20
Muzyk znany z kolektywu Molesta Ewenement właśnie wydał solowy album zatytułowany "Etos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio: Zatoczyłem wielkie koło i powracam do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 13:40
Vienio, czyli Piotr Więcławski, cały czas poszukuje nowych nurtów muzycznych, poszerza horyzonty. Teraz wraz z muzykami z formacji Way Side Crew tworzy hardcore'owy projekt pod nazwą Wspólny Mianownik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio nawijał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 18:00
Vienio, czyli Piotr Więcławski to pochodzący z Warszawy raper i producent beatów.
rozwiń zwiń