Idzie bunt i moda na wąs

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 15:19
Do tej pory wąsy w Polsce kojarzyły się raczej z obciachem. Teraz nieśmiało wkraczają na salony, choć opinie na ich temat wciąż są podzielone.
Audio
  • Moda na wąsy - materiał Błażeja Prośniewskiego

Wąsacze jeszcze nie opanowali naszych ulic, ale może się tak niedługo stać - twierdzą czwórkowi redaktorzy w "Poranku OnLine". 
Opinie młodych mężczyzn o wąsach są podzielone. Wąsy kojarzą im się z dawnymi czasami, pojawiają się opinie, że są niewygodne i niepraktyczne, innym znów się podobają, bo dodają powagi.

-Myślę, że to, że wąsy wróciły do łask jest oznaką buntu przeciwko gładkim twarzom, ładnym chłopcom. Mężczyźni się zbuntowali i chcą wyglądać bardziej męsko - mówi Magda Potok, stylistka.
Podobno, nie ma nic bardziej polskiego niż wąsy, jednak moda na nie przywędrowała z USA. Trendseterami byli tu hollywoodzcy aktorzy np. Brad Pitt, a z drugiej strony przedstawiciele kultury hipsterskiej.
Błażej Prośniewski o opinię na temat wąsów zapytał też panie. Dziewczyny do wąsów mają podejście dość radykalne, mimo że na ich ubraniach, gadżetach, biżuterii często występuje motyw wąsa.
Co symbolizują wąsy według pań i kiedy "Wąsy" zobaczymy w teatrze dowiesz się słuchając załączonej audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine".

(pj)

Czytaj także

Małysz rozsiewa epidemię "wąsów"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 07:34
Adam Małysz spotkał się w środę z premierem Donaldem Tuskiem. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że podczas tego wydarzenia niektórzy zachorowali na "wąsy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierowcy pekaesów zamiast baczków zapuszczają wąsy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 06:00
Kierowcy autobusów jadących do Zakopanego w piątek i sobotę będą wąsaci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jego wąsy są warte 5 milionów dolarów

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 16:00
Podobno wąsy są passée, no ale przynajmniej można na nich zarobić. Firma kosmetyczna chce zapłacić 5 mln dolarów za zgolenie pewnych wąsów.
rozwiń zwiń