Musso: to historia ludzi, którzy przypadkowo wymienili się telefonami

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 12:57
Jego książki zostały przetłumaczone na 35 języków i ukazują się właściwie na całym świecie.
Audio

Jeden z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy przyjechał właśnie do Polski, by promować swoją najnowszą książkę pt. "Telefon do anioła".
- To książka o historii mężczyzny i kobiety, którzy przypadkowo wymieniają się telefonami komórkowymi – opowiada pisarz w rozmowie z Czwórką. – Potem, gdy włączają telefony, zaczynają się zagłębiać w różne sekrety, które się tam znajdują, a jednocześnie odkrywają tajemnice związane z życiem.

To opowieść oparta na faktach, bowiem Musso przyznał, że historia ta przydarzyła mu się naprawdę na lotnisku w Montrealu pięć lat temu. – Wracałem z jednego ze spotkań z czytelnikami i zamieniłem się na telefony ze współpasażerką – wspomina pisarz. – W życiu jednak wszystko szybko się wyjaśniło, więc w książce historia musiała potoczyć się trochę inaczej.

Musso, który w Polsce był po raz pierwszy, przyznaje, że Warszawa bardzo przypadła mu do gustu. – Byłem zauroczony tym miastem – opowiada w rozmowie z Justyną Dżbik. – Znałem jego historię, ale być tu i móc przejść się tymi ulicami i zobaczyć zabytki – to zupełnie co innego.

W rozmowie z Justyną Dżbik Guillaume Musso opowiedział o kulisach powstawania swojej najnowszej książki "Telefon do anioła", o jego karierze pisarskiej, o wielkiej popularności, którą zdobył dzięki swoim publikacjom oraz o wrażeniach z pierwszego w życiu pobytu w Polsce.
Posłuchaj rozmowy z "Poranka OnLine", klikając w załączony plik dźwiękowy.

(kd)

Czytaj także

Andrzej Pilipiuk napisał książkę o Adolfie H.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 06:00
W czwórkowej audycji "Stacja Kultura" zagości Andrzej Pilipiuk! Zapraszamy od godziny 11.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zjedz to sam" – książka, po której nie zjesz kolacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 12:00
Co dzieje się z jedzeniem, które spożyliśmy, w czeluściach naszych żołądków? To zaintrygowało Aleksandrę i Daniela Mizielińskich, autorów książki "Zjedz to sam", w której ze szczegółami opisano, dlaczego jedzenie, które spożywamy tak różni się od produktu wydalanego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kto jest bardziej wkurzający: Francuzi czy Anglicy?"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 17:41
Pytanie to postawił Stephen Clark, brytyjski pisarz, który właśnie popełnił dzieło "1000 lat wkurzania Francuzów".
rozwiń zwiń