X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pokolenie geja to ludzie z marzeniami"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 10:55
Mikołaj Milcke napisał książkę "Gej w wielkim mieście" o homoseksualistach, przyjaźni, życiu 20- i 30- latków dziś, w wielkim mieście. Ta książka nie przeszła niezauważona, teraz czas na jej kontynuację "Chyba strzelę focha!".
Audio
  • Mikołaj Milcke opowiada o swoich książkach i portrecie pokolenia (Poranek OnLine/Czwórka)
Mikołaj Milcke i Justyna Dżbik w Czwórce
Mikołaj Milcke i Justyna Dżbik w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

- Nie wiem czy "Gej w wielkim mieście" jest bestsellerem, na pewno zdobył jakąś popularność i tej się nie spodziewałem - przyznaje gość Czwórki. - Myślałam, że wydam sobie książeczkę, która zniknie między innymi wydawnictwami i nic z tego dalej nie będzie. A tu proszę jest druga część - dodaje.

W ostatnim czasie rośnie zapotrzebowanie na prozę, która jest blisko dzisiejszych realiów, co podkreśla Sylwia Chutnik. Książki Mikołaja Milcke są odpowiedzią na ten popyt. 

fot.
fot. Wojciech Kusiński

- Napisałem tę książkę przypadkiem, z nadmiaru wolnego czasu, zacząłem pisać bloga, który potem stał się książką - mówię autor o "Geju w wielkim mieście". - Ta publikacja siłą rzeczy stała się trochę portretem młodych ludzi, choć sprzed 10 lat, bo akcja tej książki rozpoczyna się w 2002 roku. Pokolenie "Geja w wielkim mieście", to są ludzie z marzeniami, zawodowymi, osobistymi, chcą być kochani, chcą robić ciekawe rzeczy, mają odwagę brać byka za rogi, przenosić się do Warszawy z mniejszych miast. To jest pokolenie ludzi, które wie, że może i stara się to robić - dodaje.
Mikołaj Milcke rozpoczyna akcję swojej książki, od historii chłopaka, któremu wydaje się, że jest homoseksualistą. - Dzieją się różne rzeczy, gdy on szuka siebie, nawet próbuje się leczyć, ale widzi że jest to jakaś ściema - opowiada gość Justyny Dżbik. 

"Gej w wielkim mieście" i "Chyba strzelę focha!" wpisują się w nurt literatury obyczajowej, w podpunkt literatura gejowska. - Fajnie, że ludzie chcą takie książki czytać. Oznacza to, że społeczeństwo się zmienia - mówi Czwórkowy gość. - Myślę, że nawet 10 lat temu, taka książka nie stanęłaby na półce. Myślę, że z dystrybucją byłoby ciężko, nie wiem jak z wydaniem - dodaje.
Jakie były reakcje czytelników na pierwszą książkę Mikołaj Milcke, komu autor poleca swoje książki dowiesz się słuchając załączonej rozmowy z "Poranka OnLine" .
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka homoseksualizm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzice walczą o prawa swoich homoseksualnych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 17:00
Takiej akcji w Polsce jeszcze nie było. Do tej pory o prawa gejów i lesbijek walczyli wyłącznie sami zainteresowani. Teraz dołączyli do nich ich bliscy. Ruszyła kampania "Rodzice, odważcie się mówić". – Chodziło o to, aby "wyjść z szafy", zamiast się w niej chować, oraz pokazać innym, że warto to zrobić – mówią jej bohaterowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tradycyjna polska rodzina odchodzi do lamusa?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 10:00
In vitro, związki partnerskie - te tematy pokazały w ostatnich miesiącach, jak zmienia się mentalność i systemy wartości naszego społeczeństwa. Z drugiej strony badania CBOS udowadniają, że dla Polaków wciąż najwyższą wartością jest rodzina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania Przeciwko Homofobii: nie ma "gejowskiego lobby"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 09:58
17 proc. osób homoseksualnych spotyka się Polsce z przemocą fizyczną. – Ataki z bronią, popychanie, pobicia i próby gwałtu, szczególnie na lesbijkach i kobietach biseksualnych – wymienia Agata Chaber, prezes Kampanii Przeciwko Homofobii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Cannes nie wygrała odmienność, lecz naturalność"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 20:00
Złotą Palmę otrzymał francusko-tunezyjski reżyser Abdellatif Kechiche za film "Życie Adeli. Rodział 1 i 2", opowiadający o miłości dwóch kobiet w niespotykany dotąd sposób. Czy w Cannes dokonuje się kulturowa rewolucja?
rozwiń zwiń