Polskie Radio
Section05
kampania

"Czytaj i wejdź do gry!" - akcja Narodowego Centrum Kultury

- Można pogodzić uprawianie sportu i czytanie książek. Nasi wybitni sportowcy odnoszą międzynarodowe sukcesy, ciężko pracują, są bardzo konsekwentni. Wolne chwile spędzają z książką. Ważne, aby być aktywnym i duchowo, i fizycznie - mówił prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. - Mamy duże zainteresowanie siatkówką, sukcesy sportowe i najlepszych na świecie kibiców. Chcemy tę popularność przekuć w coś ważnego dla całego społeczeństwa - podkreślił Kamil Składowski, dyrektor działu komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.
Zobacz więcej na temat:  czytelnictwo aktywność fizyczna Narodowe Centrum Kultury Rafał Wiśniewski Tomasz Makowski Dwójka kampania Anna Depczyńska

Ruszyła nowa kampania społeczna "TAK dla zdrowia rodziny". Będzie promować profilaktykę onkologiczną

"TAK dla zdrowia rodziny" - pod takim hasłem rusza kampania społeczno-edukacyjna mająca promować profilaktykę onkologiczną. W jej ramach prowadzona będzie edukacja dot. m.in. znaczenia testów i badań przesiewowych oraz szczepień przeciwko wirusom onkogennym. Organizatorzy chcą też  przeciwdziałać otyłości będącej czynnikiem ryzyka zachorowania na nowotwory.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania onkologia Marlena Maląg Gertruda Uścińska ZUS Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej nowotwory

Premier przypomniał, co Tusk powiedział o beneficjentach 500+. "Ten leń będzie pouczał innych?"

- To walka z różnymi mafiami uszczelniła budżet i to z niego przeznaczyliśmy potężne środki na rozwój Polski lokalnej, gmin i powiatów. Jeśli 15 października zaufacie nam, to będziemy dalej rozwijać inwestycje w większe i mniejsze polskie miejscowości - powiedział w poniedziałek w Skokowie premier Mateusz Morawiecki. Premier przypomniał również, co lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział o beneficjentach programów socjalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka wybory kampania Donald Tusk 500+

Bruksela zrealizuje obietnice Tuska? Kuźmiuk oczekuje wyjaśnień od KE

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk oczekuje wyjaśnień od Komisji Europejskiej ws. publicznych deklaracji Donalda Tuska złożonych 27 sierpnia w Sopocie, że po wygranych wyborach następnego dnia pojedzie do Brukseli odblokować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. - Proszę o wyjaśnienie, czy tego rodzaju wypowiedzi mają podstawy prawne i merytoryczne - zwrócił się Zbigniew Kuźmiuk do Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Komisja Europejska kampania wybory w Polsce Zbigniew Kuźmiuk

Otyłość – problem, który dotyczy nas wszystkich. Jak walczyć z hejtem i wykluczeniem?

2,6 miliarda osób na świecie zmaga się z otyłością bądź nadwagą. Również w Polsce ten problem staje się coraz poważniejszy i dotyczy ok. 1/3 mieszkańców naszego kraju, w tym także dzieci. Kolejna edycja kampanii "Porozmawiajmy szczerze o otyłości” ma pomóc w zrozumieniu, że otyłość to choroba, i wspomóc osoby mierzące się z tego powodu z depresją, hejtem i wykluczeniem.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA otyłość choroba kampania robert kudelski wykluczenie społeczne Radosław Nałęcz Trójka

ANALIZA Opozycja straszy: będą zbrodnie bez kary i oddanie Polski w ręce Rosji. "PiS jest przez to bliżej zwycięstwa"

- Tego typu słowa są często bardzo mocno obliczone na wywołanie efektu politycznego - tak dr Łukasz Wyszyński, politolog, ocenia dla portalu PolskieRadio24.pl ostatnie zastraszające wypowiedzi Romana Giertycha i Janiny Ochojskiej. Przekonywali oni, że w Polsce w czasie trzeciej kadencji PiS nie będzie żadnej odpowiedzialności karnej i PiS będzie bezkarnie gwałcić, zabijać i rabować, a rządzący sprzedadzą Polskę Rosji. Dariusz Matecki z Solidarnej Polski twierdzi, że takie osoby "szkodzą swojej opcji politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Janina Ochojska POLSKA wybory kampania polityka

Akcja "Mała książka - wielki człowiek". Do dzieci trafiły 4 miliony książek

4 miliony książek dla dzieci zostało przekazanych nieodpłatnie od 2017 roku w ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek". "To kampania, która ma wspomagać czytelnictwo, a przede wszystkim uwrażliwiać na wielki skarb, jakim jest czytanie" - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas konferencji prasowej inaugurującej kolejną odsłonę kampanii. Dodał, że dzięki czytaniu wspomagamy wychowanie emocjonalne dzieci i budowanie z nimi więzi.
Zobacz więcej na temat:  książki literatura dzieci kampania POLSKA społeczeństwo

Dezinformacja wymierzona w ukraińskich uchodźców. Walczą z nią wspólnie Google, NASK i Demagog

Trwa kampania przeciwko dezinformacji o ukraińskich uchodźcach, którą przygotowała należąca do Google spółka Jigsaw przy współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz stowarzyszeniem fact-checkingowym Demagog. Specjalnie przygotowane filmy już po tygodniu miały w Polsce 3,2 mln wyświetleń. Spoty emitowane są też w Czechach i na Słowacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo uchodźcy Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 kampania dezinformacja

PR24 BohaterON. Łesiuk-Krajewska: to największa kampania edukacji historycznej

W tym roku już po raz siódmy odbywa się kampania "BohaterON-włącz historię". Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka i pomysłodawczyni projektu, opowiedziała na antenie Polskiego Radia 24 o szczegółach tegorocznej edycji. Jak wskazała, jest to największa kampania z zakresu edukacji historycznej w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie kampania POLSKA społeczeństwo

Praca sezonowa dla młodych zgodnie z prawem. Kampania "Patent na pierwszą pracę"

Od rozpoczęcia tegorocznych wakacji minął już tydzień. Dla wielu młodych ludzi oznacza to początek poszukiwań pracy sezonowej. Jaka praca jest odpowiednia dla młodzieży i na co zwrócić uwagę, podejmując dorywczą pracę, tak by nie dać się oszukać? Odpowiedzi na te pytania udzielają twórcy kampanii "Patent na pierwszą pracę". Wakacyjne wydarzenie w miejscowościach turystycznych Warmii i Mazur zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka wakacje praca pracownik pracodawcy prawo pracy Warmia Mazury warmińsko-mazurskie kodeks pracy młodzież Łukasz Sobolewski Olsztyn kampania

Rusza kampania "Nasz Klimat". Odpowiedz na pytanie, jak możesz włączyć się w działania dla środowiska

Promocja ekologicznych nawyków wśród Polaków i próba zbudowania wrażliwości społecznej w kwestii dbania o środowisko naturalne, to główne cele kampanii informacyjno-edukacyjnej "Nasz Klimat". Akcję oficjalnie zainaugurował wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat ochrona środowiska edukacja Ministerstwo Klimatu i Środowiska kampania

"Fejkoodporni". Szef MON zainaugurował kampanię przeciw dezinformacji

Jak wynika z raportu dotyczącego podatności na dezinformację, mieszkańcy obszarów przygranicznych częściej wierzą w fakenewsy. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował kampanię społeczną pod hasłem "Fejkoodporni", dotyczącą zagrożeń, które niesie dezinformacja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy dezinformacja fake news Ministerstwo Obrony Narodowej MON cyberbezpieczeństwo społeczeństwo kampania służby i bezpieczeństwo