Polskie Radio
Section05
kampania

Akcja "Mała książka - wielki człowiek". Do dzieci trafiły 4 miliony książek

4 miliony książek dla dzieci zostało przekazanych nieodpłatnie od 2017 roku w ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek". "To kampania, która ma wspomagać czytelnictwo, a przede wszystkim uwrażliwiać na wielki skarb, jakim jest czytanie" - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas konferencji prasowej inaugurującej kolejną odsłonę kampanii. Dodał, że dzięki czytaniu wspomagamy wychowanie emocjonalne dzieci i budowanie z nimi więzi.
Zobacz więcej na temat:  książki literatura dzieci kampania POLSKA społeczeństwo

Dezinformacja wymierzona w ukraińskich uchodźców. Walczą z nią wspólnie Google, NASK i Demagog

Trwa kampania przeciwko dezinformacji o ukraińskich uchodźcach, którą przygotowała należąca do Google spółka Jigsaw przy współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz stowarzyszeniem fact-checkingowym Demagog. Specjalnie przygotowane filmy już po tygodniu miały w Polsce 3,2 mln wyświetleń. Spoty emitowane są też w Czechach i na Słowacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo uchodźcy Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 kampania dezinformacja

PR24 BohaterON. Łesiuk-Krajewska: to największa kampania edukacji historycznej

W tym roku już po raz siódmy odbywa się kampania "BohaterON-włącz historię". Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka i pomysłodawczyni projektu, opowiedziała na antenie Polskiego Radia 24 o szczegółach tegorocznej edycji. Jak wskazała, jest to największa kampania z zakresu edukacji historycznej w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie kampania POLSKA społeczeństwo

Praca sezonowa dla młodych zgodnie z prawem. Kampania "Patent na pierwszą pracę"

Od rozpoczęcia tegorocznych wakacji minął już tydzień. Dla wielu młodych ludzi oznacza to początek poszukiwań pracy sezonowej. Jaka praca jest odpowiednia dla młodzieży i na co zwrócić uwagę, podejmując dorywczą pracę, tak by nie dać się oszukać? Odpowiedzi na te pytania udzielają twórcy kampanii "Patent na pierwszą pracę". Wakacyjne wydarzenie w miejscowościach turystycznych Warmii i Mazur zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka wakacje praca pracownik pracodawcy prawo pracy Warmia Mazury warmińsko-mazurskie kodeks pracy młodzież Łukasz Sobolewski Olsztyn kampania

Rusza kampania "Nasz Klimat". Odpowiedz na pytanie, jak możesz włączyć się w działania dla środowiska

Promocja ekologicznych nawyków wśród Polaków i próba zbudowania wrażliwości społecznej w kwestii dbania o środowisko naturalne, to główne cele kampanii informacyjno-edukacyjnej "Nasz Klimat". Akcję oficjalnie zainaugurował wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat ochrona środowiska edukacja Ministerstwo Klimatu i Środowiska kampania

"Fejkoodporni". Szef MON zainaugurował kampanię przeciw dezinformacji

Jak wynika z raportu dotyczącego podatności na dezinformację, mieszkańcy obszarów przygranicznych częściej wierzą w fakenewsy. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował kampanię społeczną pod hasłem "Fejkoodporni", dotyczącą zagrożeń, które niesie dezinformacja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy dezinformacja fake news Ministerstwo Obrony Narodowej MON cyberbezpieczeństwo społeczeństwo kampania służby i bezpieczeństwo

Emmanuel Macron na czele sondaży prezydenckich. Spada jednak jego popularność

Popularność urzędującego prezydenta Emmanuela Macrona, według ostatniego sondażu dla niedzielnej gazety JDD, drastycznie spadła po jego wypowiedziach o "wkurzaniu" niezaszczepionych oraz w obliczu spadającej siły nabywczej Francuzów, ale nadal znajduje się on na czele wśród kandydatów w prezydenckiej kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Emmanuel Macron wybory prezydenckie kampania Francja pandemia sondaż protest ŚWIAT Europa

"Kiedyś na niego głosowałem, obiecywał". Dawny wyborca PO nie szczędził mocnych słów pod adresem Tuska

Donald Tusk odwiedził w piątek Łomże w ramach swoich podróży po Polsce. Przy tej okazji jeden z jego byłych wyborców ocenił działania byłego premiera. - Kiedyś na niego głosowałem. Obiecywał, że dla emerytów i dla drobnych ciułaczy zniesie podatek Belki. A co się okazało? Zasiłek pogrzebowy obniżył o połowę! Takiego mamy tego całego premiera byłego - mówił 80-letni mieszkaniec województwa podlaskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja wybory firmy kampania POLSKA społeczeństwo

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Jasina Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Unia Europejska imigranci w Europie migracja konflikty międzynarodowe kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo kampania kampania społeczna

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Jasina Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Unia Europejska imigranci w Europie migracja konflikty międzynarodowe kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo kampania kampania społeczna

Ruszyła kampania promująca duże rodziny. Barbara Socha: chcemy rozwijać kulturę prorodzinną

- Kampania społeczna promująca duże rodziny "Dzieci zmieniają mój świat! Na lepszy!" ruszyła w piątek w mediach społecznościowych. Chcemy rozwijać kulturę prorodzinną, pokazywać korzyści z posiadania dużej rodziny - powiedziała wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  rodzina dzieci rodzice Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej kampania POLSKA społeczeństwo

Kampania dot. bezpieczeństwa w internecie. "Dzieci potrzebują przewodnika także w sieci"

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie opowiedzieli rodzicom specjaliści kampanii edukacyjno-informacyjnej "Nie zagub dziecka w sieci" prowadzonej przez Wydział Promocji Polityki Cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wspólnie z państwowym instytutem badawczym NASK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo kampania internet kancelaria premiera cyfryzacja dzieci społeczeństwo

Międzynarodowy Dzień Lasów. Andrzej Duda zainaugurował ogólnopolską akcję "Łączą nas drzewa"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów prezydent Andrzej Duda sadząc drzewa w Leśnictwie Bączki w Nadleśnictwie Garwolin zainaugurował ogólnopolską akcję "Łączą nas drzewa". W mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta zamieszczono zdjęcia z tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent las kampania kampania społeczna Lasy Państwowe społeczeństwo