Open'er to nie tylko muzyka

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 07:00
Koncerty gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej to na Open'erze oczywistość. Ale nie samą muzyką stoi opener. W zeszłym roku organizatorzy zaprosili do wspólpracy MSN z Warszawy, w tym Muzeum znów tam będzie.
Audio
  • Marcel Andino Velez opowiada o "Muzeum na Open'erze" (Poranek OnLine/Czwórka)
Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Openerze
Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Open'erzeFoto: źr. artmuseum.pl

Zeszłoroczna wystawa Muzeum Sztuki Nowoczesnej "Video Killed the Radio Star” zorganizowana w ramach festiwalu Open'er stała się miejscem spotkań dla tysięcy uczestników imprezy. Muzeum będzie gospodarzem hangaru lotniczego także w tym roku.
- W zeszłym roku Open'er przyszedł do nas i zaproponował nam "coś" - mówi Marcel Andino Velez, wicedyrektor MSN w Warszawie, o akcji "Muzeum na Open'erze". - Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić. Chcieliśmy się wpasować w nastrój Open'era, a trudno jest w przestrzeni lotniska zrobić klasyczną wystawę. Zrobiliśmy wystawę – projekt wideo o styku muzyki i sceny artystycznej. To była taka propozycja pod festiwal muzyczny, żeby być blisko niego.
W 2012 roku Muzeum w bunkrze stało się świetnie rozpoznawalnym punktem na mapie festiwalu. Uczestnicy umawiali się pod Muzeum, by spotkać znajomych. Z tych powodów organizatorzy wystawy zdecydowali się nie opuszczać swojej lokalizacji i zaproponować kolejną ekspozycję.
- Zaprosiliśmy architektów z pracowni 137kilo do zaprojektowania instalacji, która będzie służyła do pokazywania prac wideo, z naszego archiwum - mówi gość Justyny Dżbik w "Poranku OnLine". - To będzie instalacja, rzeźba świetlna. Będziemy pokazywać cztery cykle filmów – kilkanaście zapętlonych filmów artystycznych kina eksperymentalnego - wyjaśnia.
W muzealnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, a jeśli nie to niech idzie na wycieczkę po Gdyni, również zorganizowaną przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. To przeszczepienie na gdyński grunt pomysłu ze stolicy. W ramach akcji "Gdynia w budowie" po mieście kryjącym tysiące tajemnic, po dawnych mieszkaniach oprowadzą "gdynianiści".
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W wakacje mniej zapłacisz za roaming w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 13:40
Przeglądanie map, filmów i zdjęć oraz wysyłanie e-maili z wakacyjnych podróży po Unii Europejskiej już nie zrujnuje naszego portfela. Od 1 lipca weszły w życie ograniczenia cen za roaming, dzięki którym abonenci telefonów komórkowych będą płacili zbliżone stawki we wszystkich państwach członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wolność wyboru stoi na drodze do naszego szczęścia?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 17:20
Czy większy wybór faktycznie gwarantuje szczęście? Zapraszamy do dyskusji we wtorek po godzinie 13.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjny gadżet: multimedialna maska do nurkowania

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 18:20
Na wakacje spakuj się z głową. My podpowiemy Ci, które gadżety najlepiej sprawdzą się w tym sezonie.
rozwiń zwiń