Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej: Sama dobroć nie wystarcza

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 10:00
- Praca humanitarna to zawód nie hobby - przekonuje Izabela Wilczyńska z PAH. W tej profesji także potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Przekonaj się jakie!
Audio
  • Izabela Wilczyńska z PAH mówi o pomocy humanitarnej (Poranek OnLine/ Czwórka).
Izabela Wilczyńska
Izabela WilczyńskaFoto: Wojciech Kusiński

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej został ustanowiony by upamiętnić tych, którzy umarli lub zostali ranni niosąc pomoc innym. By zwrócić uwagę na pracowników humanitarnych, którzy  działają w niebezpiecznych warunkach pomagając ludziom, których życie lub zdrowie są zagrożone.

Ponad 50% Polaków myśli, że praca humanitarna to hobby lub wolontariat, a nie zawód wymagający odpowiednich kwalifikacji i kompetencji. Według Polaków by wykonywać  tę pracę wystarczą wrażliwość, ofiarność, uczciwość.
Ale tak nie jest.
– Sama dobroć nie wystarcza. Pracownikowi humanitarnemu potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Znajomość języków obcych, doświadczenie w prowadzeniu projektów, rozliczaniu ich, a także predyspozycje psychiczne, takie jak umiejętność radzenia sobie ze stresem i wrażliwość na kontekst kulturowy – mówi Izabela Wilczyńska z PAH.
O stereotypach i faktach dotyczących pracy i pracowników humanitarnych oraz o wystawach i koncertach zorganizowanych w ramach Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, posłuchaj w rozmowie gościem "Poranka OnLine".

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka Justyna Dżbik
Czytaj także

BlogerStar: blogi kulinarne czytamy w poniedziałek, modowe najchętniej w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:30
Kto pisze blogi, kto je czyta i które tematy cieszą się największym powodzeniem - to tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdziemy w BlogerStar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studiuj kulinaria na ASP. Rusza pierwszy w Polsce kierunek "food design"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 09:00
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi to pierwsza uczelnia w Polsce, gdzie można studiować projektowanie kulinariów. Zdaniem rektora uczelni taki kierunek to odpowiedź na światowe trendy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety w pracy plotkują, mężczyźni chcą zbawiać świat

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 09:46
- Żaden inny gatunek nie jest tak elastyczny mentalnie jak człowiek, dlatego szanse na to, że uda nam się dojść do porozumienia z kolegami z pracy są duże - twierdzi Miłosz Brzeziński i radzi jak rozwiązywać konflikty w firmie.
rozwiń zwiń