X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarze PAP tłumaczą świat już od 95 lat!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 09:00
Największa agencja informacyjna w naszym kraju ma już 95 lat. Bez Polskiej Agencji Prasowej trudno wyobrazić sobie rynek medialny nie tylko w Polsce, ale też za granicą.
Audio
  • Norbert Nowotnik opowiada o pracy w Dziale Cywilizacja (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Krzysztof Strzępka opowiada o kulisach pracy w Dziale Gospodarka (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Jak pracuje się w dziale zagranicznym Polskiej Agencji Prasowej? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Tomasz Grodecki z Działu Politycznego PAP opowiada o swojej pracy (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Agata Kwiatkowska opowiada o pracy w Dziale Społecznym PAP (Czwórka/Poranek OnLine)
Z okazji 95. urodzin PAP zaprasza na Dzień Otwarty
Z okazji 95. urodzin PAP zaprasza na Dzień OtwartyFoto: Glow Images/East News

Był 5 dzień grudnia 1918 roku kiedy to rozpoczęła działalność Polska Agencja Telegraficzna. Początki były skromne - do centrali w Warszawie dołączały kolejno oddziały na terenie kraju, stopniowo nawiązywano też współpracę z agencjami zagranicznymi. Oficjalnie Polska Agencja Prasowa ukonstytuowała się z połączenia PAT i Polpressu. Stało się to 27 lutego 1991 roku.

Teraz każdego dnia 250 dziennikarzy w Warszawie, 70 korespondentów regionalnych, 30 korespondentów i współpracowników za granicą przygotowuje i dostarcza odbiorcom średnio 1200 informacji. Jednym z członków zespołu jest Norbert Nowotnik - dziennikarz Działu Cywilizacja. - To był bardzo szczęśliwy przypadek. Kilka lat temu szukałem pracy w Warszawie. Szedłem z redakcji "Rzeczpospolitej" do siedziby TVN 24 i po drodze wstąpiłem do PAP - wspomina rozmówca Eweliny Grygiel. - Inspirowany lekturami Kapuścińskiego chciałem być reporterem z krwi i z kości, trafiłem do działu Cywilizacja i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że się tutaj realizuję.

PAP - 95 lat u źródła informacji>>>

Dział Cywilizacji, tak jak inne działy w Polskiej Agencji Prasowej, ma szereg tematów, których musi pilnować na bieżąco. Do zadań dziennikarzy z tego zespołu należy informowanie o tym, co ciekawego i ważnego dzieje się w kinach, teatrach, salach koncertowych oraz jakie ważne decyzje zapadają na obszarze kultury i edukacji.

Działalność PAP nie ogranicza się jednak tylko do informowania. 50 fotoreporterów PAP wraz z fotoreporterami Europejskiej Agencji Fotograficznej wykonuje ok. tysiąca zdjęć, które codziennie trafiają do serwisu agencyjnego. Polska Agencja Prasowa prowadzi też kilka portali tematycznych, wydaje serwisy na tablety i urządzenia mobilne, zapełnia nośniki reklamowe.

Z okazji swojego święta PAP zaprasza 7 grudnia na Dzień Otwarty. Dla odwiedzających przygotowano spotkania tematyczne ze znanymi dziennikarzami PAP, zaprezentowane zostaną stare kroniki filmowe Polskiej Agencji Telegraficznej i archiwalne urządzenia telekomunikacyjne.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznaliśmy laureatów Złotych Mikrofonów Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 13:40
Wczoraj wręczono po raz kolejny prestiżowe nagrody - Złote Mikrofony. Wyróżnionych zostało pięć osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bond: jestem specjalistą od marketingu Matki Natury

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:00
Nazywa się Bond, ale nie broni imienia Jej Królewskiej Mości tylko troszczy się o dzieciaki. Z myślą o nich stworzył projekt Wild Thing i próbuje wyrwać dzieci ze szponów nowych technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amy Goodman: rzetelny dziennikarz powinien bronić demokracji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 07:30
- Rzetelne dziennikarstwo jest niezbędne do funkcjonowania demokratycznego państwa - uważa Amy Goodman, amerykańska ikona niezależnego dziennikarstwa.
rozwiń zwiń