X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amy Goodman: rzetelny dziennikarz powinien bronić demokracji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 07:30
- Rzetelne dziennikarstwo jest niezbędne do funkcjonowania demokratycznego państwa - uważa Amy Goodman, amerykańska ikona niezależnego dziennikarstwa.
Audio
  • Amy Goodman definiuje pojęcie rzetelnego dziennikarstwa (Czwórka/Poranek OnLine)
Amy Goodman na Green Festivalu w Chicago w 2010 roku
Amy Goodman na Green Festivalu w Chicago w 2010 rokuFoto: wikipedia.org/ChrisEaves

- Dziennikarstwem zajęłam się będąc jeszcze uczennicą. Pracowałam w szkolnej gazetce, a moja rola polegała na tym, żeby trzymać dyrektora za słowo - wspomina rozmówczyni Eweliny Grygiel. - Potem dyrektor zmienił się w prezydenta Stanów Zjednoczonych, w światowych przywódców i wszystkich tych, którzy trzymają władzę. Ich też ktoś musi trzymać za słowo i pilnować, żeby dotrzymywali swoich obietnic.

Dziś Amy Goodman należy do grona najbardziej wpływowych amerykańskich dziennikarek. Za swoją działalność została nagrodzona Right Livelihood Award, wyróżnieniem nazywanym alternatywnym Noblem.

- My, jako dziennikarze,  powinniśmy być sprawiedliwi i uczciwi, bo naszym zadaniem jest pokazywanie prawdy - tłumaczy. - Nie możemy nic koloryzować ani ukrywać. Nie jesteśmy po to, żeby wygrywać konkursy popularności tylko żeby bronić demokracji.

Od 18 lat Goodman prowadzi program "Democracy Now!", który jest emitowany w 35 krajach. Relacjonuje w nim wydarzenia, o których nie usłyszymy w głównych wydaniach wiadomości za oceanem.

- To codzienny, godzinny program informacyjny, w którym opowiadamy o tym, co dzieje się na świecie - opowiada Goodman. - Udajemy się wszędzie tam, gdzie nikt inny nie chce i mówimy o tym, o czym nikt inny nie mówi. Tak naprawdę zajmujemy się sprawami, które powinny interesować rzetelnych dziennikarzy.

Wkrótce program "Democracy Now!" dostępny będzie na platformie cyfrowej Polskiego Radia, na kanale Radio dla Zagranicy.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aung San Suu Kyi: w życiu najważniejsza jest możliwość wyboru

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 17:00
- Wszędzie, gdzie jestem, staram się rozmawiać z młodymi ludźmi, bo jesteście naszą przyszłością. To wy walczycie o to, żeby było lepiej - mówiła Aung San Suu Kyi podczas wykładu na UW. Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla od wizyty w Polsce rozpoczęła podróż po Europie Środkowo-Wschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaliśmy laureatów Złotych Mikrofonów Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 13:40
Wczoraj wręczono po raz kolejny prestiżowe nagrody - Złote Mikrofony. Wyróżnionych zostało pięć osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bond: jestem specjalistą od marketingu Matki Natury

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:00
Nazywa się Bond, ale nie broni imienia Jej Królewskiej Mości tylko troszczy się o dzieciaki. Z myślą o nich stworzył projekt Wild Thing i próbuje wyrwać dzieci ze szponów nowych technologii.
rozwiń zwiń