Podróżowanie przed komputerem

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 11:58
Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że internet to okno na świat. Coraz więcej miejsc możemy zwiedzać siedząc we własnym fotelu.

To wirtualne podróżowanie i podglądanie zapewniają nam tzw. live camery. Dzięki nim możemy sprawdzić, co się dzieje u różnych zwierząt (ostatnio zrobiło się głośno o naszych żubrach). Na świecie rekordy popularności biją pandy, zwłaszcza jedna, najmłodsza, która mieszka w zoo w San Diego - sprawdziła Martyna Ogonek.

Z egzotycznych przykładów do oglądania są też krokodyle, orki, rekiny, pingwiny. Oczywiście można też podglądać zwyczajne zwierzątka, jak chomiki czy koty. Kamery internetowe przenoszą nie tylko obraz ale też dźwięk.
Pojawiły się już portale zbierające strony, na których można podglądać zwierzęta, ale też, na których możemy obserwować np. Statuę Wolności czy Time Square, wieżę Eiffla czy Big Bena.

- Niestety te kamery mają dosyć niska rozdzielczość, z reguły niewiele tam widać poza statycznym widokiem oceanu, bądź morza czy atrakcji turystycznej. Zdecydowanie ciekawsze są zdjęcia - one pokazują dużo więcej - mówi Bartek Dramczyk z magazynu "Chip".

Zdjęcia panoramiczne świetnie wykorzystuje np. Luwr. Dzięki nim możemy zobaczyć jak wygląda cała galeria. To bardzo cenna inicjatywa wykorzystywana przez wiele galerii. W ten sposób możemy zwiedzić np. Kaplicę Sykstyńska czy kampusy niektórych uniwersytetów. 

Niezastąpiony w internetowych podróżach jest Google Street View - więcej na ten temat dowiesz się słuchając załączonej audycji Martyny Ogonek  w audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine".
(pj)

Czytaj także

"Amelinium" i "chytra baba z Radomia" - jak zrobić skuteczny viral?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 06:00
– Pół świata zbudowane jest na viralach – mówi Maciej Budzich, autor bloga Mediafun.pl. – Wszystko rozprzestrzenia się bardzo szybko, co powoduje, że wieczorne wydanie wiadomości, albo tym bardziej gazeta na drugi dzień, to już "suchar".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie potrafimy bezpiecznie surfować w sieci”

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 13:54
Tomasz Bukowski z CERT Polska, zajmujący się bezpieczeństwem w internecie, uważa, że standardowy użytkownik komputera nie za bardzo wie, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sprawdzasz pisownię? Sprawdź też emocje

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 11:54
Napisałeś wiadomość elektroniczną pod wpływem emocji? Nie jesteś pewien czy dobrze wyraziłeś swoje uczucia? Niewykluczone, że już niedługo będzie można sprawdzić "poprawność" emocjonalną przekazu internetowego.
rozwiń zwiń