Anna Kobus-Olej i trzy żywioły podróżników

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 14:00
– Podróżować może każdy. Jeśli ma się marzenia, to nic nas nie ogranicza – mówi w Czwówce Anna Kobus-Olej, podróżniczka i autorka wielu nagradzanych książek. – możemy być gdzie chcemy i żyć tam w taki sposób, w jaki chcemy.
Audio
  • Rozmowa z Anną Kobus-Olej (Poranek OnLine/Czwórka)
Anna Kobus-Olej w Czwórce
Anna Kobus-Olej w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

– Krakowski Festiwal Podróżników "Trzy żywioły" to niezwykła impreza, która w ciągu 10 lat, odbyła się już aż 18 razy – mówi w Czwórce Anna Kobus-Olej, znana podróżniczka. – W tym roku także będą filmy, pokazy i warsztaty, każdy znajdzie coś dla siebie.
W swej historii impreza gościła już w Warszawie, Wrocławiu, na zamku w Bolkowie, w Twierdzy Srebrna Góra i na Bukowinie Tatrzańskiej.

- Można powiedzieć, że to festiwal wędrowny – opowiada Kobus-Olej. – W tyk roku wszystko odbędzie się w dwóch odsłonach. Pierwsza zaczęła się 18 marca, a druga, główna część "Trzech żywiołów" potrwa od 5 do 7 kwietnia. Wtedy także odbędzie się część "warsztatowa", gdzie podzielimy się doświadczeniem w podróżowaniu z dziećmi.

Podróże Anny Kobus-Olej >>>

Kobus-Olej ma nadzieję, że ten festiwal otworzy drzwi nowym pokoleniom, które z równą pasją, co ich rodzice, będą eksplorować świat. – Do tej pory podróżowanie naznaczone było rywalizacją: kto szybciej, kto dalej – mówi gość Czwórki. – A prawda jest taka, że dziewiczych miejsc na mapie już właściwie nie ma, więc trzeba szukać nowych pomysłów.

Bo, zdaniem podróżniczki, jeśli mamy marzenia, to nic nas nie ogranicza, możemy być gdzie chcemy i żyć tam w taki sposób, w jaki chcemy.

By dowiedzieć się więcej nie tylko o festiwalu, ale także istocie podróżowania, posłuchaj nagrania całej rozmowy z Anną Kobus-Olej po kliknięciu w załączony plik dźwiękowy.

Na audycję "Poranek OnLine" zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piatku, już od godz. 6.00 rano.

(kd)

Czytaj także

W Polsce jest coraz mniej górali. To koniec tej grupy etnicznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 14:24
Według opublikowanych niedawno wyników spisu ludności z 2011 roku, góralską przynależność etniczną deklaruje w Polsce zaledwie 3 tys. osób. Zdaniem Stanisława Karpiela-Bułecki z zespołu Future Folk, żeby być góralem nie trzeba mieszkać w górach, ale kultywować tradycje i znać język.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie i jego berlińska trylogia

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 16:54
Choć już od dłuższego przymierzał się muzycznej emerytury, po 10 latach milczenia postanowił powrócić. I zrobił to w wielkim stylu.Tymczasem jego największe hity powstały w Berlinie, w latach 70. Czwórka ruszyła tropem Davida Bowiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brazylia pachnie piłkarską murawą i karnawałem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 08:00
Już za kilkanaście miesięcy to właśnie Brazylia będzie gościć najlepsze drużyny piłkarskie podczas Mistrzostw Świata. Być może znajdą się tam także polscy zawodnicy. Co warto zobaczyć, zanim brazylijskie ulice zaleją tłumy kibiców?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leć do Tokio za 400 złotych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 10:00
Można tanio zwiedzać świat. I choć lot do Tokio za 400 złotych wydaje się niemożliwy, to jest realny. Na własnej skórze sprawdzili to Czwórkowi goście.
rozwiń zwiń