Czwórka została "biebrznięta"!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 15:30
"Raz na górze, raz na dole" to letni cykl Czwórki. Nasza ekipa przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by pokazać wam, że nasz kraj ma w swoim zanadrzu wiele atrakcji. W tej odsłonie edycji wybraliśmy się do Biebrzańskiego Parku Narodowego, by poznać uroki tego miejsca.
Audio
  • Małgorzata Górska, zastępca dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego opowiada o atrakcjach turystycznych, które znajdziemy w tym miejscu (Czwórka/W cztery oczy)
  • Jakie dźwięki wydaje z siebie łoś - król terenu parku? Rozmowa z Piotrem Dąbrowskim, leśniczym do spraw monitoringu (Czwórka/W cztery oczy)
  • Renata Zalewska z działu edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego opowiada o fascynującej ornitologii tego miejsca (Czwórka/W cztery oczy)
  • Regionalne potrawy Podlasia, między innymi kiełbasa z dziczyzny i sękacz (Czwórka/W cztery oczy)
  • Biebrze można zwiedzać rozmaitymi szlakami turystycznymi o różnym stopniu trudności - rozmowa z przewodniczką, Renatą Zalewską (Czwórka/W cztery oczy)
  • Czwórka z wizytą w Twierdzy Osowiec (Czwórka/W cztery oczy)
  • O biebrzańskich bagnach opowiada Ewa Wiatr (Czwórka/W cztery oczy)
  • Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego - Roman Skąpski mówi o turystach i zachwala uroki parku (Czwórka/W cztery oczy)
  • Wyprawa tratwą i nie tylko - atrakcje wodne na Biebrzy (Czwórka/W cztery oczy)
  • Nadchodzące imprezy w Biebrzańskim Parku Narodowym i okolicach (Czwórka/W cztery oczy)
Ekipa Czwórki wybrała się do Biebrzańskiego Parku Narodowego
Ekipa Czwórki wybrała się do Biebrzańskiego Parku NarodowegoFoto: fot. Czwórka

Dzięki wizycie Czwórki na Podlasiu dowiedzieliśmy się o wszystkim, co skrywa Biebrzański Park Narodowy na swoim terenie. Jest tam mnóstwo rozmaitych szlaków turystycznych, a każdy miłośnik zwierząt poczuje się wyjątkowo. Poznaliśmy regionalną kuchnię oraz odwiedziliśmy historyczną Twierdzę Osowiec.

Czytaj także: Letnia stolica Polski - Czwórka bawi się w Ustce!<<<

Biebrzański Park Narodowy został założony w 1993 roku i jest największym parkiem w Polsce. Ma prawie 60 tysięcy hektarów powierzchni. Jest to miejsce idealne dla osób aktywnych, które chcą poznać polską przyrodę w najbardziej dzikiej wersji. Można tam zaczerpnąć świeżego powietrza i zaznać błogiego spokoju.

O wszystkich atrakcjach, które oferuje Biebrzański Park Narodowy i jego okolice dowiesz się słuchając nagrań z naszej wyprawy na Podlasie.

W naszym specjalnym cyklu "Raz na górze, raz na dole" odwiedzimy jeszcze: Krzemionki Opatowskie (05.09) i Twierdzę Wisłoujście (19.09). Zapraszamy na specjalne piątkowe wydania audycji "W cztery oczy" od godziny 9:00 do 11:00.

bc, ac

Czytaj także

Polak na wakacjach - już bez białych skarpet, ale ciągle z ułańską fantazją

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 10:00
Co trzeci Polak chce wyjechać na wakacje, a połowa z nas na urlopie spędzi od 8 do 14 dni. Takie są najnowsze statystyki dotyczące letniego wypoczynku. A co z naszymi letnimi przyzwyczajeniami i zachowaniami? Czy Polak na wakacjach nadal sieje postrach i zniszczenie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka plenerowo. Sprawdź, co działo się w Augustowie!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 19:50
Podczas niedzielnej akcji "PlenAir" nie zabrakło atrakcji. Na plaży miejskiej nad Jeziorem Necko w Augustowie
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy osiągają sukcesy w mało popularnych sportach

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 15:00
Jeśli ktoś myślał, że Polacy w sporcie nie osiągają sukcesów, to zapewniamy, że był w błędzie. Okazuje się, że są dyscypliny sportowe, w których nasi rodacy są najlepsi.
rozwiń zwiń