Ile terabajtów informacji pomieści ludzki mózg?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 13:37
O tym, jak działa mózg każdego z nas i ile informacji tak naprawdę jesteśmy w stanie przyswoić przez całe życie, porozmawiamy w piątkowej audycji "W cztery oczy" w cyklu "Spytaj redaktora".
Ile terabajtów informacji pomieści ludzki mózg?
Foto: Glow Images/East News

W audycji porozmawiamy także o odwiecznym konflikcie nauczycielsko-uczniowskim. Czy szkoła to "dżungla"? Eksperci podpowiedzą zaś wszystkim, wynajmującym mieszkania, bądź nocującym w akademikach, jak przetrwać weekend z notorycznym imprezowiczem.

Czytaj także Studenci bawią się podczas wyjazdów cały rok <<<

A ponieważ 12 września mija 55. Rocznica emisji pierwszego odcinka kultowego serialu „Bonanza” w reżyserii m.in. Michaela Landona i Roberta Altmana, hasłem dnia będzie słowo "Dzicz".

Na audycję "W cztery oczy" zapraszamy w piątek, 12 września, od godz. 9.00 do 11.00.

(kd)

Czytaj także

Moda na ściąganie trwa? "To problem mentalności Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:00
Kamery w długopisach, koszulki przerobione na "podsłuchowe kamizelki", elektronika do ściągania w medalikach czy szpiegowskie okulary i aparaty do uszu - to wszystko znaleziono u chińskich studentów, którzy ściągali na egzaminie. Polscy żacy są równie pomysłowi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy prywatne uczelnie w Polsce czeka apokalipsa?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 16:40
Z raportu Instytutu Sokratesa wynika, że do 2020 roku studentów w Polsce może być nawet o 800 tysięcy mniej. To oznacza, że z ponad 300 prywatnych uczelni zamkniętych może zostać aż 250.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci mogłyby nauczyć się więcej, gdyby nie chodziły do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:30
- Dzieci poznają świat non-stop. Gdyby tę ciekawość świata i przyjemność towarzyszącą procesowi edukacji zachować jak najdłużej, polscy uczniowie nie przestawaliby się uczyć - przekonują goście Czwórki. - Świat ma fajerwerki, w szkole ich brakuje. Dziecko zamknięte w klasie kompletnie traci motywację.
rozwiń zwiń