Co zabrać ze sobą na wielki festiwal muzyczny?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 12:18
Teoretycznie na większe festiwale muzyczne typu Woodstock nic nie trzeba brać. Namiot zawsze się znajdzie, śpiwór też nie jest niezbędny podczas gorących nocy. Każdy z nas ma inne zwyczaje. Co zabieramy ze sobą najczęściej?
Audio
  • Co zabrać ze sobą w podróż? Posłuchaj rozmowy w Czwórce

- Na każdy wyjazd dwudniowy, albo dwutygodniowy zawsze zabieram ze sobą książkę – opowiada dziennikarka Marta Hoppe. – Nie są to książki o konkretnej tematyce, tylko w zależności od nastroju. Ale zawsze jakąś mam.

Oprócz festiwali muzycznych w Polsce, na które udać się można właściwie bez większego bagażu, wielkie masowe imprezy muzyczne odbywają się za granicą. Taką trasę czasem zdarza nam się pokonywać samolotem. Co w tym środku transportu zrobić jednak na przykład z wielką gitarą akustyczną?

- Rozmiar bagażu, który możemy zabrać określa przewoźnik – tłumaczy Agnieszka Golias, chorąży Straży Granicznej. – Gitarę można więc zabrać pod warunkiem, że nie przekracza ona tych norm.

Wbrew pozorom do samolotu można też zabrać ze sobą druty, albo szydełko, tyle, że nie w bagażu podręcznym. Dzierganie sweterka podczas lotu jest więc niemożliwe. W samolocie nie rozbijemy też klasycznego obozowiska. – Absolutnie nie wolno zabierać ze sobą butli gazowych, płynów łatwopalnych, np. ropy, czy naftaliny, urządzeń wykorzystujących lub zawierających paliwo ciekłe, czyli piecyków – wymienia chorąży Golias.

Pablopavo z zespołu Vavamuffin zawsze zabiera ze sobą koszulki, do których jest przywiązany. – Wszelkie wyjazdy rządzą się swoimi prawami, zwłaszcza festiwale. Trzeba być przygotowanym na różne niespodzianki – opowiada muzyk. – Doradzałbym, żeby zabrać ze sobą na przykład spokój.

Ale, według muzyka, wszelkie wyjazdy rządzą się swoimi prawami, dlatego zawsze warto być przygotowanym na niespodzianki i mieć ze sobą na przykład śpiwór.  – I dobry humor. Jeśli to ze sobą zabierzemy – wszystko będzie dobrze – dodaje Pablopavo.

W kwestii tego, co warto ze sobą zabrać na wyjazd festiwalowy, muzyczny bądź każdy inny zgodni są słuchacze Czwórki: ekipę znajomych. – Nie ważne co się zabierze, najważniejsi są ludzie – stwierdził Bartek.

(kd)

Zobacz więcej na temat: POLSKA paliwa transport
Czytaj także

Niedźwiedź w walizce. Nietypowy bagaż pasażera samolotu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 13:50
Tajlandzkie służby celne zatrzymały na międzynarodowym lotnisku w Bangkoku pasażera pierwszej klasy, w którego walizkach znaleziono m.in. młode lamparty, małpy i niedźwiedzia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchacze Czwórki kontra koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 11:00
Lot w kosmos, wycieczka na Ibizę, podróż motorem… W ciągu 24 godzin przed końcem świata można zrobić naprawdę wiele.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak spakować się na wakacyjny wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 16:00
Ile wziąć par butów, ile spodni? Czy zabrać ze sobą kalosze albo ręcznik? Czego nie można zapomnieć, a co jest zbędne? Odpowiedzi m.in. na te pytania udzielała w Czwórce Wiganna Papina.
rozwiń zwiń