X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ferie w różnych terminach - a wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 11:33
Jeszcze 10 lat temu w Polsce ferie odbywały się w jednym terminie. Czemu zdecydowano się na zmianę? - odpowiedzi na to pytanie szukała Kasia Węsierska.
Audio
  • Ferie w różnych terminach - a wakacje? - materiał Kasi Węsierskiej

Dziś możemy mówić o całym sezonie ferii. Aktualnie zimowe wakacje trwają w 4 województwach, w innych dzieci już wróciły do szkoły, a kolejne wciąż na ferie czekają.

Od 2003 roku ferie są podzielone. W jednym terminie mają je zawsze dzieci z tych samych 3-4 wojewódzctw. Te grupy są niezmienne, ale zmienia się data zimowej laby.

- Kilkanaście lat temu rodzice, nauczyciele, właściciele pensjonatów i sami uczniowie narzekali na to, że podczas ferii był tłok w pociągach, pensjonatach i na stokach narciarskich - mówi Bożena Skomorowska z Ministerstwa Edukacji Narodowej. - W 2003 roku zapadła decyzja by ferie zaczynały się w różnych terminach, w zależności od województwa. Taką decyzję podjął minister edukacji w porozumieniu z kuratorami i wojewodami - dodaje.

Wydaje się, że podzielone terminy ferii przyniosły zamierzony cel - tłok jest mniejszy i zimowe wakacje spędza się milej.

A co z letnim odpoczynkiem? Czy ministerstwo planuje zmianę terminu wakacji dowiesz się słuchając załączonego materiału Kasi Węsierskiej w audycji Patryka Kuniszewicza "W cztery oczy".
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ferie zimowe nie muszą być nudne. Oto nasze propozycje

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 10:54
- Ferie to wyjątkowy czas na nadrobienie zaległości rodzinnych. Możemy świetnie bawić się z dziećmi i wcale nie wymaga to wielkich pieniędzy – mówiła w "Czterech porach roku” Agnieszka Robak, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie na drogach: coraz mniej mandatów!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 07:53
- Przewozy dzieci autokarami z roku na rok są bezpieczniejsze - mówił w Jedynce Alvin Gajadhur, Inspekcja Transportu Drogowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ta kolejka to duma Świeradowa Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 17:45
Ta znana miejscowość uzdrowiskowa w Górach Izerskich w czasie ferii zapełnia się narciarzami. Warunki do jazdy są tu znakomite, a władze miasta są dumne zwłaszcza z kolejki gondolowej.
rozwiń zwiń