X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekologia przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 15:37
Ogrzewanie przestrzeni publicznych energią generowaną przez ruch przechodniów, ekologiczna flota taksówek czy autobusów na prąd, windy działające dzięki energii słonecznej - to nie tylko fantazja, a propozycje ekologicznych rozwiązań, które w przyszłości mogą zostać zrealizowane.
Audio
  • Ekologiczne rozwiązania z przyszłości - materiał reporterski (Czwórka/4 do 4)
Ekologia przyszłości
Foto: Glow Images/East News

Wszystko dzięki kampanii organizowanej przez Komisję Europejską pod tytułem "Świat jaki lubisz. klimat, który ci odpowiada".
Marta Angrocka-Krawczyk z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej  w Polsce wyjaśnia, że celem tej kampanii jest przedstawienie możliwych i opłacalnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do realizacji unijnego celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Zakłada się, że do 2050 roku Unia Europejska, przechodząc na gospodarkę niskoemisyjną, zmniejszy tę emisją o 80% do 95%.
Kluczowym elementem kampanii był konkurs "Świat jaki lubisz". Zgłoszonych zostało 269 projektów z całej Unii. - Zgłoszeń można było dokonywać w 5 kategoriach: budownictwo i  mieszkalnictwo, zakupy i jedzenie, ponowne wykorzystanie i recykling, podróże i transport oraz innowacyjna gospodarka - mówi Marta Angrocka-Krawczyk. - Byliśmy otwarci na wszelkie pomysły. Wygrał projekt z Portugalii o nazwie "Bioróżnorodne pastwiska".

Możliwe, że już za jakiś czas będziemy bardziej uważnie korzystać z energii, która produkujemy, co z pewnością wyjdzie i nam, i naturze na dobre.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektrownia jądrowa w Polsce. To dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:00
W 2014 najprawdopodobniej poznamy dokładną lokalizację pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Budowa obiektu ma zostać ukończona już w 2025 roku. Czy Polacy są gotowi na takie zmiany?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przetwory" na zimę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 19:53
Co roku w połowie grudnia ponad 100 artystow przez dwa dni pod jednym dachem, w postindustrialnych przestrzeniach Warszawy, przetwarza odpady i śmieci w nową designerską i artystyczną jakość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne drzewko ogrzeje Twój dom

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 08:18
W Boże Narodzenie dają świąteczny nastrój, teraz mogą ogrzać nasze mieszkania. Rusza kolejna odsłona akcji "Ciepło z natury". Zebrane choinki trafią do stołecznych elektrociepłowni jako ekologiczne paliwo.
rozwiń zwiń