Czy umowy śmieciowe trafią wreszcie do śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 17:00
Elementem zapowiadanej od dawna przez rząd walki z umowami śmieciowymi mają być zmiany przepisów kodeksu pracy. Czy to koniec niechlubnej ery" śmieciówek".
Czy umowy śmieciowe trafią wreszcie do śmieci?
Foto: Glow Images/East News

Kto zyska, a kto straci? Czy i dlaczego takie umowy są złe? W jakich przypadkach powinny zostać? O tym porozmawiamy w "4 do 4".

Przytoczymy opinie ekspertów, wypowiedzi przedstawicieli rządu, przedstawimy stanowisko pracodawców, czekamy też na Wasze głosy.

Do dyskusji zapraszamy w poniedziałek 20 stycznia, między godziną 13.00 a 16.00.

Czytaj także

Zdolny, bezrobotny, na utrzymaniu rodziców – obraz młodego Polaka?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 10:00
W Polsce, wśród osób do 25 roku życia poziom bezrobocia sięga ponad 28 proc. To nie jest rekord, bo na przykład w Hiszpanii, czy Grecji bez pracy pozostaje ponad połowa młodych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prestiżowy zawód? Tokarz, stolarz, ale nie humanista

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 07:00
Humaniści i artyści są przegrani na rynku pracy. 71 procent absolwentów takich kierunków ma poczucie nieprzydatności, jednocześnie w naszym społeczeństwie rośnie szacunek dla wykwalifikowanych robotników, maleje dla lekarzy i przedsiębiorców.
rozwiń zwiń