Jacy jesteśmy? To widać w internetowych postach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 15:11
Czytając wpisy internautów pod artykułami, teledyskami czy zdjęciami gwiazd, można się uśmiechnąć, zażenować albo mocno zdenerwować. Okazuje się, że w tych komentarzach odnaleźć można znakomity portret własny naszych rodaków.
Jacy jesteśmy? To widać w internetowych postach
Foto: Glow Images/East News

"Ludzie nie dajcie się oszukać! Gość sprzedaje chłam made in china", "Brałbym jak rolnik dotację unijną", "Ty #*&$*&($*" - piszą internauci, czując się bezkarnie. Oprócz fali hejtów w sieci dość łatwo znajdziemy także błędy ortograficzne, spostrzeżenia błyskotliwe i w dobrym tonie lub - wręcz przeciwnie - wulgarne i obraźliwe. Pojawiają się też komentarze, które po prostu... nic nie znaczą.

Jacy są Polacy w świetle tego, co piszą w sieci? Komentarzy jakiego typu jest najwięcej i kto komentuje najczęściej? Na dyskusję zapraszamy do Czwórki, do audycji "4 do 4" w piątek, 11 lipca, po godz. 13.00!

(kd)

Czytaj także

Gdzie leży granica między rzeczywistością realną i wirtualną?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 17:50
Codziennie pada kolejny rekord sprzedaży. Grę, w której każdy z nas może wcielić się w bezwzględnego bandytę, kupiło trzynaście milionów ludzi. W Polsce aż sześćdziesiąt tysięcy. To fani. A przeciwnicy tego typu gier, przekonują, że zabawa w zło, może nas uczynić złymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rodzi się potęga sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:07
Amazon, jak wiele innych firm działających w branży komputerowej, powstał w garażu. - To był początek lat 90. Większość firm, które znamy dziś, m.in. Dell, Microsoft czy Apple, wyrastało właśnie w takich warunkach - mówi prof. Krzysztof Borowski, konsultant książki "Jeff Bezos i Era Amazona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden z twórców internetu o globalnej sieci

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 18:35
W piątkowym "Czwartym Wymiarze" porozmawiamy z Håkonem Wium Liem, jednym z twórców internetu. Sieć kończy właśnie 25 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak gry komputerowe zawojowały świat?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 12:00
Kiedyś gry komputerowe miały zapewniać nam rozrywkę, dawać przyjemność. Grafika nie była istotna, dźwięk także, ważne, by można było na przykład odbijać piłeczkę. - Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej - mówi Marcin Kubicki.
rozwiń zwiń