Pokaż mi swoje komentarze, a powiem ci kim jesteś

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 11:00
Zdecydowana większość komentarzy, które możemy przeczytać w internecie, to "hejting" i "trollowanie". Kultura dyskusji w sieci stoi na niskim poziomie. O tym w "4 do 4" mówili Filip Połoska z "Faktoidu" oraz dr Leszek Bukowski z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.
Audio
  • Eksperci wypowiadają się na temat komentarzy w Internecie (Czwórka/4 do 4)
Pokaż mi swoje komentarze, a powiem ci kim jesteś
Foto: Glow Images/East News

- Nie chodzi, żeby być jak najbardziej neutralnym, ale o to, co się ma do powiedzenia, mówiąc w sposób cywilizowany i nie wulgarny. To, że my co chwile popadamy w jakieś spory, kłócimy się ze sobą, jest naszą całkowicie naturalną cechą. Z drugiej strony nie potrafimy żyć bez siebie. Chociażby jeśli mówimy o Facebooku. Powstaje jakiś fanpage, pojawia się pewna treść i to się stało wręcz pewnym obyczajem, że po pewnym czasie pojawi się jego anty-fanpage - mówi dr Leszek Bukowski.

Czytaj także: Wciągająca magia sieci<<<

Niektórzy internauci uważają każdą krytykę jako hejt. - Gdy mówimy o hejcie, to mówimy o wypowiedziach, które nie mieszczą się w ramach obyczajności. Chodzi mi o wypowiedzi wulgarne, natomiast krytyka absolutnie hejtem nie jest - tłumaczy dr Leszek Bukowski.

A kto to troll i czym jest trollowanie? - Jest to jeden z problemów nad którymi wielu badaczy Internetu się zastanawia. Hipoteza jest taka, że Internet wywiera na nas wrażenie anonimowości. Taka sytuacja sprawia, że ludzka natura pokazuje swoją bardzo brzydką stronę i dajemy upust nieuzasadnionej nienawiści.

Więcej dowiecie się słuchając całej rozmowy w audycji "4 do 4".

bc, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotki z ręki robią furorę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 15:40
Zdjęcia, które przy dowolnej okazji robimy sobie sytuacyjnie przy pomocy smartfona, zalewają internet. Ostatnio na zrobieniu tzw. "selfie" został przyłapany nawet Barack Obama!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rodzi się potęga sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:07
Amazon, jak wiele innych firm działających w branży komputerowej, powstał w garażu. - To był początek lat 90. Większość firm, które znamy dziś, m.in. Dell, Microsoft czy Apple, wyrastało właśnie w takich warunkach - mówi prof. Krzysztof Borowski, konsultant książki "Jeff Bezos i Era Amazona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szał hashtagów czyli #poconamteznaki

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 19:35
Robią furorę nie tylko na Twitterze. Wielu internautów używa ich także tam, gdzie zupełnie nie mają one racji bytu, np. w prywatnych rozmowach. Niedawno zadebiutowały także na Facebooku. Mowa o tajemniczych słowach ze znakiem "#", czyli hashtagach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy: masz prawo do zapomnienia w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 15:00
W myśl nowych przepisów unijnych, możemy zażądać od koncernu Google, by niektóre materiały, dotyczące nas, zniknęły z sieci. Już pierwszego dnia funkcjonowania tego prawa usunięcia linków z wyszukiwarki zażądało od koncernu Google 12 tysięcy osób.
rozwiń zwiń