Jak skutecznie uwodzić? "Kobiety uwielbiają mężczyzn z planem"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 20:00
Podobno coraz trudniej poznawać nam swoich przyszłych partnerów. Stąd od lat dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju portale randkowe. Dlaczego mamy tak duże problemy z poznaniem swojej drugiej połowy?
Audio
  • Jak skutecznie uwodzić? "Kobiety uwielbiają mężczyzn z planem" (Czwórka/4 do 4)
O lewej: Maciej Koper, Grzegorz Kordek oraz Krzysztof Grzybowski
O lewej: Maciej Koper, Grzegorz Kordek oraz Krzysztof Grzybowski Foto: Konecki Jacek/Polskie Radio

Staliśmy się bardziej leniwi i niecierpliwi? Nie lubimy doznawać porażek? - Większym problemem jednak jest to, że ludzie coraz mniej ze sobą rozmawiają. Najbardziej atrakcyjne kobiety też mają problem. Podobają się mężczyźnie, ale on zanim do niej podejdzie to "kręci” sobie film w głowie, że ona go odrzuci i powie całemu światu, że on się nie nadaje. Faceci babieją i to jest opinia kobiet - powiedział Grzegorz Kordek, ekspert zajmujący się relacjami damsko-męskimi.

Maciej Koper z portalu przeznaczeni.pl uważa, że nie uda się zbudować relacji, gdy nie ma chemii pomiędzy partnerami. - Nie podrywasz dziewczyn, które wyglądają jak ze zdjęcia z ostatniego "Playboya", bo taki jest społeczny nakaz i moda, tylko rozmawiasz z kobietami z którymi będziesz się rozumieć. Jeżeli z taką osobą rozmawiasz, to wówczas skutecznie uwodzisz - powiedział.

PRZECZYTAJ: Prawdziwa miłość? "To możliwe, ale trzeba wiedzieć, czego się chce"

Według Grzegorza Kordka mężczyźni i kobiety nie wiedzą, czego potrzebuje płeć przeciwna. - Jeżeli dasz kobiecie, to czego ona potrzebuje, to ona cię pokocha. Kobiety uwielbiają mężczyzn z planem, bo one potrafią wszystko, ale chciałby mieć możliwość nie potrafić. To kobieta decyduje i pozwala mężczyźnie na to, żeby on zaczął ją uwodzić - podkreślił.

Ekspert uważa, że jeżeli za każdym razem będziemy patrzeć na drugą osobę przez swój pryzmat, to prawdopodobieństwo, że nic ze związku nie wyjdzie, jest na poziomie 99 procent.

Według Macieja Kopra wiele zależy także od tego jak podchodzimy do związku. - To kwestia priorytetów, bo mamy karierę, a więc mało czasu i energii zostaje na życie prywatne - podkreślił.

ZOBACZ TEŻ: Bliskość wymaga poświęcenia

Koper mówiąc o portalach randkowych zwrócił uwagę na fakt, że są to tylko narzędzia, które mają nam pomóc znaleźć drugą osobę. - Kluczowe jest to, żeby umówić się z daną osobą na randkę, bo wówczas można tą osobę zobaczyć i stwierdzić, czy jest chemia. Tego nie da się ocenić przez komputer - podkreślił.

Według Kordka w wirtualnym świecie wyobraźnia płata nam figle. - Mamy pewien obraz drugiej osoby, ale on jest zupełnie inny w rzeczywistości - powiedział.

Czym jest chemia w miłości? Kiedy kobieta jest atrakcyjna dla mężczyzny? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z "4 do 4".

to, ac

Czytaj także

Okazja czyni uwodziciela

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 17:08
"HB" oznacz cel, czyli kobietę, która będzie uwiedziona. "Artysta podrywu", niczym wytrawny gracz, analizuje strategie, wyznacza cele i "domyka" akcję nigdy nie pudłując.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portale randkowe - szansa na miłość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 11:30
W dobie internetu i globalnej wioski możemy z łatwością nawiązać znajomości z ludźmi z całego świata. A czasami nawet - w sieci - odnaleźć swoją drugą połówkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet pomaga zrealizować marzenia

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 19:37
Coraz częściej ludzie chcący zrealizować swoje - wydawać by się mogło: nierealne - pomysły, sięgają po pomoc internautów z całego świata. Co zrobić, żeby nasz pomysł zainteresował innych i z jakiego serwisu najlepiej skorzystać? O tym rozmawiali Kuba Marcinowicz i Marcin Kubicki, redaktor naczelny "T3".
rozwiń zwiń