Portale randkowe - szansa na miłość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 11:30
W dobie internetu i globalnej wioski możemy z łatwością nawiązać znajomości z ludźmi z całego świata. A czasami nawet - w sieci - odnaleźć swoją drugą połówkę.
Audio
  • Historia portali randkowych - materiał Kasi Węsierskiej (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Psycholog doradza, jak kreować swoim wizerunkiem w Internecie (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sonda: jak panie podrywają panów (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sonda: sposoby chłopaków na poderwanie dziewczyn (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Stylista, Tomasz Jacyków, radzi, jak stworzyć idealny profil w portalu randkowym (Czwórka/Poranek OnLine)
Blogi modowe to dla autorów nie tylko hobby, ale i praca zawodowa
Blogi modowe to dla autorów nie tylko hobby, ale i praca zawodowaFoto: Glow Images/East News

- Pierwsze portale, które umożliwiały randkowanie, to były czaty. Po nich pojawiły się fora. Swego czasu królowało Grono, które zostało założone właśnie po to, aby nawiązywać różnego rodzaju znajomości - tłumaczy dziennikarka, Kasia Węsierska: - Na początku nowego wieku nastąpił przełom i pojawiły się pierwsze portale randkowe. Teraz jest ich w Polsce aż kilkadziesiąt.

Są wśród nich serwisy sprofilowane w zależności od upodobań. Na przykład dla młodzieży, starszych, swingersów, żonatych, czy rozwiedzionych. Tych portali jest tak wiele, ponieważ każdy z nich ma swój "cykl życia" i nie jest im łatwo utrzymać się w sieci.

- Sukces specjalistycznych serwisów społecznościowych zależy przede wszystkim od tego, jakie dodatkowe funkcjonalności udostępnią. Jeżeli nie ma tam wartości dodanej, ponad możliwość komunikacji użytkowników, to pewnie to zainteresowanie będzie nieduże, albo krótkotrwałe. Natomiast, jeżeli zostanie zaoferowanych więcej funkcji, dobra działalność takich serwisów jest możliwa - mówi Dominik Batorski, socjolog internetu.

Czytaj także: Wciągająca magia sieci<<<

Jeśli już założyliśmy konto na portalu randkowym, to czym, w pierwszej kolejności, zainteresować innych użytkowników?

- Oczywiście wygląd zewnętrzny jest istotny, ale byłabym ostrożna, żeby nie pójść w stronę "taniego wyuzdania". Ono przyciągnie tylko ludzi, którzy szukają bardzo łatwej i szybkiej znajomości - przestrzega psycholog, Ewa Żeromska.

Ponadto w audycji, Tomasz Jacyków radził, jak stworzyć idealny profil w serwisie randkowym. Zapytaliśmy także słuchaczy Czwórki o sposoby na poderwanie płci przeciwnej. Zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "Poranek OnLine".

bc/kul

Czytaj także

Technologie - przeciwnicy, czy sprzymierzeńcy edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 06:00
Zdaniem wielu już niebawem może stać się tak, ze kursy internetowe całkiem zastąpią klasyczne szkolne lekcje. – Oprócz kształcenia szkoła spełnia mnóstwo innych funkcji, m.in. socjalizacyjną, a tego nie da się zastąpić wirtualnym szkoleniem – mówi Kamil Sijko z Instytutu Badań Edukacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy z nas zostawia w sieci swój wirtualny cień

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 18:21
- W stosunku do świata wirtualnego powinniśmy przyjmować podobne reguły jak dla świata realnego - mówi dr Marek Średniawa, znawca zagrożeń w internecie. - Zawsze zastanówmy się przed wrzuceniem czegoś do sieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chroń dzieci w sieci

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 15:20
Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z internetu czy to w komputerze, czy komórce. Nierzadko trafiają tam na treści nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne. Stowarzyszenie Twoja Sprawa chce przed tym chronić najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rodzi się potęga sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:07
Amazon, jak wiele innych firm działających w branży komputerowej, powstał w garażu. - To był początek lat 90. Większość firm, które znamy dziś, m.in. Dell, Microsoft czy Apple, wyrastało właśnie w takich warunkach - mówi prof. Krzysztof Borowski, konsultant książki "Jeff Bezos i Era Amazona".
rozwiń zwiń