Reklamy wychowują nasze dzieci

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 14:58
Według Stowarzyszenia "Dziecko bez reklamy" aktywność seksualna nastolatków i ich przekonania na temat seksu są związane z zawartymi w mediach treściami o zabarwieniu seksualnym.
Mała miss
Mała miss Foto: East News/Glow Images

Pojęcie seksu trafia do dziecięcego słownika coraz wcześniej. Takie treści są obecne we wszystkich mediach, których celem są najmłodsi, w sieci, radiu, telewizji i prasie. Dzieci, czerpiąc z nich wzorce, od małego wkraczają więc w świat, gdzie bycie seksownym to największa wartość, uczone są określonego stylu ubierania i zachowań.

Jaki wpływ na późniejsze postawy młodych ludzi ma taki stan rzeczy? Czy chłopcy oglądający brutalny seks w telewizji, rzeczywiście w okresie dorosłości są mniej empatyczni w stosunku do kobiet, które padają ofiarami gwałtu i przemocy seksualnej?

Do dyskusji na ten temat zapraszamy do audycji "4 do 4" w piątek, 19 września, od godz. 13.00.

(kd)

Czytaj także

Seks nastolatków - edukacja seksualna jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 20:42
Zabawa w "butelkę", czy "pociąg", to nic innego, jak eksperymentalne, seksualne, doświadczenia gimnazjalistów. Perwersyjne zachowania, sexting, niechciane ciąże - dzieci rozpoczynają życie seksualne coraz wcześniej i coraz odważniej zgłębiają obszar erotyki. Czy powinno się z tym walczyć?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edukacja seksualna młodych to przestępstwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 18:00
W ramach edukacji seksualnej przekazuje się wiedzę, między innymi o anatomii człowieka pod względem różnic płci i antykoncepcji, jak i o pięknie oraz niebezpieczeństwach związanych z seksem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sport to zdrowie! Nie dla młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 16:40
"W zdrowym ciele zdrowy duch" - ta maksyma nie trafia do najmłodszych. Dlaczego WF w szkołach nie cieszy się zainteresowaniem? Na to i inne pytania dotyczące kondycji polskich uczniów odpowiemy w środę 17 września w audycji " 4 do 4".
rozwiń zwiń