Gosia Zdziechowska - zaklinaczka zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 08:00
Gosia Zdziechowska jest dziennikarką, której pasją są zwierzęta. Postanowiła jeździć po całym świecie jako wolontariuszka, by opiekować się dzikimi stworzeniami. Zwierzęta się jej nie boją, ani jej nie atakują. Spędza noce z gepardami, chodzi na spacery z lwami i przytula się do tygrysów.
Audio
  • Doktor Dolittle w spódnicy - reportaż Beaty Kwiatkowskiej (Czwórka/4 do 4)
Małgorzata Zdziechowska z jednym z podopiecznych w Cheetah Experience w Bloemfontein (RPA)
Małgorzata Zdziechowska z jednym z podopiecznych w Cheetah Experience w Bloemfontein (RPA)Foto: archiwum gościa/ Facebook

Gosia Zdziechowska już od dziecka jest wielką miłośniczką zwierząt. W wakacje jeździ na wolontariaty, podczas których opiekuje się dzikimi stworzeniami. Na ten pomysł wpadła podczas wspólnych wakacji z siostrą w Tajlandii. Tam trafiła do ośrodka dla tygrysów, do których mogła podejść. - Jeden z nich mnie przytulił i to było niesamowite. Wtedy zaczęłam się zastanawiać, żeby znaleźć jakiś wolontariat - wspomina dziennikarka i dodaje, że od momentu, kiedy znalazła ośrodek w Australii, nie jest w stanie wyobrazić sobie innych wakacji, niż praca w wolontariacie.

Czytaj także: Polska Dr Dolittle - Gosia Zdziechowska<<<

Przyjaciółka Gosi mówi o niej, że planuje każdą minutę, którą spędzi ze zwierzęciem i wie o nim wszystko. Od tego, jak ma na imię po to, co je o poranku, a także, ile potrzebuje snu w ciągu doby.

- Coraz bardziej się tym interesuję i to jest istotna część mojego życia - mówi Zdziechowska. - Ludzie mnie postrzegają jako osobę wyjątkową. Jedna z koleżanek powiedziała mi, że jestem zaklinaczką zwierząt.

Zobacz więcej: reportarze w Czwórce <<<

O jej niezwykłej więzi z dzikimi zwierzętami rozpisują się gazety na całym świecie.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Beaty Kwiatkowskiej z audycji "4 do 4".

bc/kd

Czytaj także

Fizjoterapeuci - ludzie na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 19:00
Fizjoterapeuci to niezwykle pogodne osoby, które bardzo łatwo nawiązują kontakt z drugim człowiekiem. Sami przyznają, że największą satysfakcję z pracy przynoszą im pacjenci, którzy po leczeniu stają na własne nogi i zaczynają żyć samodzielnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Splash - pomaga też polskim dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 16:00
Splash to wyzwanie, które robi furorę wśród użytkowników internetu.Tę formę zbiórki charytatywnej postanowiła wykorzystać Fundacja Omega-Pomagamy - by pomóc Kacprowi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jack White kocha zwierzęta. Wypchane zwierzęta...

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 14:22
Znany z zespołów The White Stripes, The Raconteurs i The Dead Weather, ale także solowej działalności, Jack White nigdy nie wstydził się swoich polskich korzeni. - Być może właśnie dlatego pokochał wypchane zwierzęta, z którymi tak często można się spotkać w domach w Polsce - zastanawiał się w Czwórce Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń