Złote Piaski - bułgarski kurort dla młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 19:00
Gdzie w połowie września można się opalać? Dokąd warto pojechać, by przedłużyć sobie lato? Do Złotych Piasków, turystycznego serca Bułgarii. - Jest tam świetna infrastruktura hotelowa i mnóstwo klubów - opowiada Kamil Ciszak ze Student Travel.
Audio
  • Nocne życie z Złotych Piaskach, bułgarskie ceny i odważne dania w restauracjach - rozmowa z Kamilem Ciszakiem z serwisu Student Travel (Czwórka/4 do 4)
  • Jak wyglądają "typowe wczasy" w Bułgarii? - rozmowa z Filipem Dudkiem, który był w tym kraju dwa razy (Czwórka/4 do 4)
Złote Piaski, Bułgaria
Złote Piaski, BułgariaFoto: PAP/ Piotr Rybarczyk

Podrabiane zegarki, torebki, portfele - do zakupów lokalnych wyrobów będą zachęcać nas sprzedawcy z przyplażowych bud, gdy tylko pojawimy się z leżakiem na horyzoncie, chcąc zejść na plażę. To stereotypowa wizja bułgarskich nabrzeży. - Nie odczułem tego - zaprzecza Kamil Ciszak ze Student Travel, który niedawno odwiedził jeden z największych kurortów tego kraju, Złote Piaski.

- Miejscowość ta przypomina hiszpańską Loret de Mar - opowiada gość Czwórki. - Podobnie zbudowana jest infrastruktura hotelowa, wszystko wygląda niemal identycznie. Kategoryzacja hoteli również jest analogiczna.

Czytaj także: Polacy zamieniają Egipt na... Bułgarię <<<

Gość Piotra Firana radzi podróżnym, chcącym udać się do Bułgarii, by zwracali uwagę na liczbę gwiazdek w hotelach, bowiem tam punktacja przyznawana jest nieco inaczej niż w Polsce. - Hotele 5-gwiazdkowe to najczęściej opcja „all inclusive”. Są tam przestronne, ale wyłącznie dwu-, trzyosobowe pokoje, boisko do siatkówki, a także animatorzy kultury, zachęcający gości do odwiedzania wybranych miejsc - wymienia Ciszak. - Basen jest standardem w każdym hotelu.

Gość Czwórki zaznacza, że w Złotych Piaskach nie będą się nudzić ani młodzi, ani nieco starsi urlopowicze. - To imprezowa miejscówka, która bardzo prężnie się rozwija - mówi Ciszak. - Przyjeżdża tam wielu studentów, jest mnóstwo świetnych klubów. Po otrzymaniu karty klubowej otrzymuje się wejściówki i zniżki - właściciele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Odwiedź z nami najciekawsze zakątki świata <<<

Jego zdaniem, choć Bułgaria nie jest krajem drogim, jako turyści powinniśmy tam bardzo uważać na ceny. – Jeśli wiemy, co chcemy kupić i ile powinniśmy na to wydać, nie przepłacimy – mówi Ciszak. – Jeśli jednak Bułgarzy wychwycą fakt, że jesteśmy podatni na manipulacje, potrafią to świetnie wykorzystać.

Po więcej informacji o centralnym punkcie bułgarskiego wybrzeża, zapraszamy do wysłuchania nagrań z audycji "4 do 4".

(kd/mc)

Czytaj także

Islandia - "złota godzina" i niebezpieczne wulkany

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 19:00
W Islandii każdy turysta znajdzie coś dla siebie. - Mamy obszary geotermalne, pełne gorących źródeł, są tereny wulkaniczne, pola lawowe, a jednocześnie są lodowce i kolorowe góry, które mienią się całą gamą barw - mówi Marcin Dobas, fotograf przyrody i podróżnik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warmia i Mazury - tam uciekamy od miejskiego zgiełku

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 12:00
Mimo, że co roku latem na Warmię i Mazury zjeżdżają tłumy urlopowiczów, ciągle można tam znaleźć miejsca, które nie są zatłoczone i zadeptane. Co więcej, stają się przyjemnymi enklawami spokoju, oferując pobyt wśród sympatycznych ludzi, którzy świetnie znają okolice i potrafią doradzić, gdzie i w jaki sposób najlepiej spędzić czas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Balaton - węgierskie morze, nad które warto się wybrać

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 12:00
Woda, muzyka, piękna pogoda - to wszystko sprawia, że miasteczka nad węgierskim Balatonem, to wymarzone miejsca na wakacyjny wyjazd. - Powoli w Polsce wraca moda na spędzanie urlopu nad tym jeziorem - przekonuje Gaspar Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieszczadzkie kolory jesieni - takich miejsc nie znacie...

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 10:00
Niezwykłe, barwne doliny i ciągnące się po sam horyzont szczyty Połonin. Ale też wodospady, żubry i "Park Gwiezdnego Nieba". Potrzebujesz naładować akumulatory przed zimą? Ruszaj w góry.
rozwiń zwiń