X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psi przemarsz ulicami Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 17:10
W niedzielę w ramach programu "Pomóżmy razem" odbyła się w Warszawie III Parada Labradorów. Pobito rekord Guinnessa w kategorii "Największy spacer psów jednej rasy".
Audio

W niedzielę w stolicy odbyła się III Parada Labradorów. Na antenie poniedziałkowego "Magazynu" gościli organizatorzy tego nietypowego przemarszu ulicami Warszawy: Ewa Danielak z programu "Pomóżmy razem" i Piotr Wojtków z fundacji "Przyjazna Łapa". Odwiedził nas także reprezentant psiej rasy - labrador Bazyl.

Celem imprezy było zebranie funduszy na zakup i szkolenia młodych labradorów. Na paradę przybyły tłumy psich fascynatów z pupilami u boku, więc bez przeszkód udało się pobić rekord Guinnesa w kategorii "Największy spacer psów jednej rasy". Zebrano również pokaźną kwotę na rzecz fundacji.


Szkolenie labradora trwa za zwyczaj około dwóch lat. Odbywa się w trudnych i bardzo zróżnicowanych dla psa warunkach, gdzie narażony jest na hałas, nowe zapachy, rozpraszajace odgłosy. Pies musi opanować podnoszenie i odkładanie różnych przedmiotów, zamykanie, otwieranie drzwi, sygnalizowanie zagrożenia i pomoc w zakładaniu odzieży.


– Dopiero po zakończeniu procesu szkolenia rozpoczynają się poszukiwania odpowiedniej osoby, wymagającej asysty psa. Nowego właściciela dobiera się w zależności od niepełnosprawności, stylu życia, typu aktywności, a nawet usposobienia – zapewnia Piotr Wojtków.


Niebagatelną rolę w codziennej pracy psa asystenta i przewodnika odgrywa odpowiedzialność społeczna przechodniów. – Nie wolno głaskać psa w trakcie pracy. Zwierzę musi być skoncentrowane na jednej osobie, każda próba rozproszenia jego uwagi może mieć przykre skutki dla niepełnosprawnego ¬ uprzedza Ewa Danielak.


Labradory to psy nadzwyczaj przyjazne, pracowite, cierpliwe i ugodowe, ale także bardzo energetyczne. Należy pamiętać, by po dniu ciężkiej pracy zafundować im dawkę zabawy i ruchu na świeżym powietrzu.

 

Am

Zobacz więcej na temat: Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Thekla w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2010 15:50
Premiera albumu autorstwa Barbary Dubus "Thekla i jej chłopakowy świat" planowana jest na 9 września. Przed Domem Polonii można ogladać wystawę fotograficzną pod tym samym tytułem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniec, który elektryzuje

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 17:34
"Tango - Emocjonalne Wtajemniczenie" – warsztaty pod tym hasłem ruszają we wrześniu na warszawskiej Saskiej Kępie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterowie bajek trafią na cokoły

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2010 15:35
W Łodzi powstaje szlak "znaczony" pomnikami bohaterów animowanych filmów ze studia Se-ma-for.
rozwiń zwiń