Psi przemarsz ulicami Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 17:10
W niedzielę w ramach programu "Pomóżmy razem" odbyła się w Warszawie III Parada Labradorów. Pobito rekord Guinnessa w kategorii "Największy spacer psów jednej rasy".
Audio

W niedzielę w stolicy odbyła się III Parada Labradorów. Na antenie poniedziałkowego "Magazynu" gościli organizatorzy tego nietypowego przemarszu ulicami Warszawy: Ewa Danielak z programu "Pomóżmy razem" i Piotr Wojtków z fundacji "Przyjazna Łapa". Odwiedził nas także reprezentant psiej rasy - labrador Bazyl.

Celem imprezy było zebranie funduszy na zakup i szkolenia młodych labradorów. Na paradę przybyły tłumy psich fascynatów z pupilami u boku, więc bez przeszkód udało się pobić rekord Guinnesa w kategorii "Największy spacer psów jednej rasy". Zebrano również pokaźną kwotę na rzecz fundacji.


Szkolenie labradora trwa za zwyczaj około dwóch lat. Odbywa się w trudnych i bardzo zróżnicowanych dla psa warunkach, gdzie narażony jest na hałas, nowe zapachy, rozpraszajace odgłosy. Pies musi opanować podnoszenie i odkładanie różnych przedmiotów, zamykanie, otwieranie drzwi, sygnalizowanie zagrożenia i pomoc w zakładaniu odzieży.


– Dopiero po zakończeniu procesu szkolenia rozpoczynają się poszukiwania odpowiedniej osoby, wymagającej asysty psa. Nowego właściciela dobiera się w zależności od niepełnosprawności, stylu życia, typu aktywności, a nawet usposobienia – zapewnia Piotr Wojtków.


Niebagatelną rolę w codziennej pracy psa asystenta i przewodnika odgrywa odpowiedzialność społeczna przechodniów. – Nie wolno głaskać psa w trakcie pracy. Zwierzę musi być skoncentrowane na jednej osobie, każda próba rozproszenia jego uwagi może mieć przykre skutki dla niepełnosprawnego ¬ uprzedza Ewa Danielak.


Labradory to psy nadzwyczaj przyjazne, pracowite, cierpliwe i ugodowe, ale także bardzo energetyczne. Należy pamiętać, by po dniu ciężkiej pracy zafundować im dawkę zabawy i ruchu na świeżym powietrzu.

 

Am

Zobacz więcej na temat: Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Thekla w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2010 15:50
Premiera albumu autorstwa Barbary Dubus "Thekla i jej chłopakowy świat" planowana jest na 9 września. Przed Domem Polonii można ogladać wystawę fotograficzną pod tym samym tytułem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniec, który elektryzuje

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 17:34
"Tango - Emocjonalne Wtajemniczenie" – warsztaty pod tym hasłem ruszają we wrześniu na warszawskiej Saskiej Kępie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterowie bajek trafią na cokoły

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2010 15:35
W Łodzi powstaje szlak "znaczony" pomnikami bohaterów animowanych filmów ze studia Se-ma-for.
rozwiń zwiń