Panom wstęp wzbroniony!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 12:57
– Na sesję buduarową dziewczyny przynoszą swoje ulubione dodatki, ubrania, bieliznę i… szalejemy w studio! – przekonuje fotograf.
Audio

– Na sesje buduarowe decydują się kobiety , które chcą poczuć się piękne, seksowne. Niekoniecznie są to sesje rozbierane, czasem klientki fotografują się po prostu w bieliźnie, albo sukience – zastrzega fotograf Barbara Piotrowska, gość „Magazynu”. – Chodzi o to, by stworzyć wspaniałą atmosferę, by poczuły się kobieco i przekonały się, że one również mogą mieć piękne zdjęcia – podkreśla. Sesja buduarowa może być formą terapii. Służyć kobietom, które zatraciły poczucie własnej wartości i kobiecości. Tu maja szansę je odzyskać.

Fotograf spotyka się z klientkami  z wyprzedzeniem,  by je poznać i „oswoić”. Również po to, by przyjrzeć się ich figurze i rysom twarzy.  – Muszę zaplanować, jakie zdjęcia wchodzą w grę i ustalić, jak wiele mogę pokazać. Na samą sesję klientka przynosi ubrania i rekwizyty: krawaty, pawie pióra, boa, inne typowo buduarowe dodatki.  Kobiety często fotografują się w koszulach męskich – przyznaje gość  Justyny Dżbik.

– Jest wiele sztuczek, które można zastosować, by kobieta wypadła korzystnie na zdjęciu. Wiele można skorygować samym ustawieniem modelki, światłem, doborem ubrań, fryzurą czy makijażem – zdradza fotograf. Zaznacza również, że bardzo wiele zależy od budowy samej kobiety, kształtu twarzy, do których należy dostosować pozycję, tak, by ukazywała modelkę w najkorzystniejszym świetle.

– Klientki bardzo boją się Photoshopa. Zawsze zastrzegam, że używam tego narzędzia tylko po to, by dokonać podstawowej korekty cery, światła, lub w przypadku, gdy klientka zażyczy sobie efektów specjalnych – podkreśla Piotrowska. –W trakcie sesji wykonuję ok. 150 zdjęć, po czym dokonuję ich wstępnej selekcji. Wszystkie pozostałe fotografie wysyłam klientce, która dobiera je wedle uznania – zaznacza.

Obecnie sesja buduarowa to standardowa usługa fotograficzna, można ją zamówić w każdym większym mieście. Cena zależy od fotografa. Zazwyczaj koszt samych zdjęć waha się od 500 do 1000 zł. Trzeba również pamiętać o opłaceniu usług makijażystki, stylistki i studia, w którym ma się odbyć sesja. Chyba, że decydujemy się na zdjęcia w plenerze…Am

Czytaj także

Rozebrać się dla sprawy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 18:37
Bohaterkami sztuki są kobiety w średnim wieku,które chcąc wspomóc fundację zbierającą pieniądze na leczenie białaczki, postanawiają wydać kalendarz
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma lepszej fotografii

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 11:11
330 fotografii najwyższej klasy znalazło się na wystawie w Wilanowie. Obok siebie wiszą zdjęcia Man Raya, Nan Goldin, czy Paula Stranda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagość na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2010 08:00
O sile rażenia nagości w teatrze mówił w "Kontrkulturze" aktor Mateusz Grydlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy gość jest VIP-em

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 08:00
Jak się witać? Czy w cudzym mieszkaniu należy zdejmować buty? Jak dawać i przyjmować prezenty? – Oto garść porad od specjalisty.
rozwiń zwiń