Łapicka nagrała męża

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 15:56
– Wiemy, że ludzie są ciekawi, jak wygląda nasze życie, i dlatego zdecydowaliśmy się opowiedzieć je w formie, jaka nam odpowiada – mówi o książce "Nic się nie stało" Kamila Łapicka.
Audio

Właśnie ukazała się książka ikony polskiego filmu i teatru Andrzeja Łapickiego zatytułowana "Nic się nie stało". Stanowi zbiór powstałych na przestrzeni lat felietonów aktora oraz zawiera zapis rozmów z jego żoną Kamilą Łapicką. O tym, jak powstawała książka, i o czym w niej przeczytamy, Kamila Łapicka opowiadała w "Magazynie".

– Dobrze się bawiliśmy przy pisaniu tej książki – przyznaje Kamila Łapicka. Jak wyznaje, podczas pracy nad publikacją nie rozstawała się z dyktafonem. Wykorzystywała go w sytuacjach, gdy prowokowała spontaniczne rozmowy na różne tematy. – Bawiliśmy się w dziennikarza i gwiazdę. Mój mąż doskonale odnalazł się w roli celebryty – żartuje. Z książki możemy się na przykład dowiedzieć, co dla Andrzeja Łapickiego znaczy bycie atrakcyjnym, jaki najlepszy prezent dostał w życiu oraz… jak podrywa się na basenie.

Autor "Nic się nie stało" przy okazji każdej rozmowy o publikacji podkreśla, że nie powstałaby ona bez pomocy jego żony. Co na to Kamila Łapicka? – Jest w tym trochę prawdy, ponieważ codziennie musiałam go przyciskać, by prace szły do przodu – przyznaje. – Mąż się zdaje na natchnienie a ja na regularność działań – tłumaczy.

O planowanej kolejnej książce i nauce płynącej z pracy nad "Nic się nie stało", posłuchaj w rozmowie Justyny Dżbik z Kamilą Łapicką.

ap

Czytaj także

Madryt oczami Conrado Moreno

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 13:51
– Przysłowie "Od Madrytu do nieba" oznacza, że jest to miasto bliskie niebu, iście rajskie – mówi autor przewodnika "Mój Madryt".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koperta, którą warto mieć

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 14:13
EMMA PAK nie tylko przyciąga wzrok oryginalną grafiką, ale przede wszystkim wypełniona jest po brzegi informacjami ze świata kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka ze stolika

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 12:46
Właśnie ukazała się płyta DVD z zapisem akustycznego spektaklu grupy Karbido zatytułowanego "Stolik". Zaskakujące jest, że czterech muzyków gra na … stole.
rozwiń zwiń