Madryt oczami Conrado Moreno

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 13:51
– Przysłowie "Od Madrytu do nieba" oznacza, że jest to miasto bliskie niebu, iście rajskie – mówi autor przewodnika "Mój Madryt".
Audio

– Napisanie przewodnika "Mój Madryt" okazało się nie lada wyzwaniem – przyznaje Conrado Moreno. Gość "Stacji Kultura" wyjaśnił, że na każdym kroku musiał tłumaczyć, dlaczego nie pracuje nad książką o Barcelonie, która to uznawana jest za najbardziej znane i lubiane hiszpańskie miasto. Postanowił jednak nie poddawać się presji otoczenia i dzięki jego wytrwałości niedawno do naszych księgarń trafił "Mój Madryt". Jak przyznaje autor, przewodnik ma zachęcać do odwiedzenia tego pięknego miasta.

Gość Kasi Dydo i Kuby Kukli opisuje Madryt, jako miasto, w którym życie towarzyskie toczy się w dzień i w nocy. Madrytczycy żyją na luzie, spędzając czas wolny w barach i kawiarniach. Żeby nie być gołosłownym, Conrado Moreno zdradza, że jego dziadek od 40 lat nie zjadł w domu śniadania. – Osobiście naliczyłem 15 tys. różnych lokali, co nie znaczy, że wszystkie opisałem w moim przewodniku – żartuje autor.

Conrado Moreno podkreśla, że Madryt warto odwiedzić właśnie w listopadzie, ponieważ to wtedy organizowany jest doroczny przemarsz owiec przez środek miasta. – Na mocy dekretu wydanego w  XIII wieku, pasterze zyskali prawo swobodnego przemieszczania się ze stadem po całym Półwyspie Iberyjskim – wyjaśnia gość "Stacji Kultura". Parada nawiązuje do tego prawa i jest ewenementem na skalę światową.

ap

Posłuchaj rozmowy Kasi Dydo i Kuby Kukli z Conrado Moreno.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkańcy pełni strachu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 06:50
Właśnie ukazała się najnowsza książka Jakub Żulczyka zatytułowana "Instytut".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dialogi dopisali więźniowie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 11:14
Początek i zakończenie filmu "Chrzest" to pomysł więźniów, z którymi konsultowałem scenariusz - zdradza reżyser Marcin Wrona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

U podnóża Diabelskiej Góry

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 13:05
Najlepiej się czuję na mazurskiej prowincji – wyznaje Kasia Enerlich, autorka powieści „Kwiat Diabelskiej Góry”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żołnierze grzechu i kościelni wywiadowcy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 06:55
Co ma wspólnego epidemia ospy w 1963 roku z przemianami w Polsce w ostatnim 20-leciu, wyjaśniał w „Stacji Kultura” autor powieści kryminalnej „Żołnierze grzechu”.
rozwiń zwiń