Kelis - artystka, którą wszystko inspiruje (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 15:00
– Potrafią mnie natchnąć zarówno ludzie, jak i wydarzenia. Chłonę wszystko, jak gąbka – zdradza Kelis. Muzyczna gwiazda przyjechała w ubiegłym tygodniu na warszawskie Wianki.
Audio


Tam właśnie spotkała się z nią nasza dziennikarka Ewelina Grygiel. O co zapytała artystkę?

Na sam początek padły pytania dotyczące twórczości. W zeszłym roku Kelis wydała album zatytułowany "Flesh Tone". Podczas jego nagrywania artystka była w ciąży. Czy zatem błogosławiony stan wpłynął jakoś na tok jej pracy? – Wbrew pozorom prace nad płytą nie zajęły mi dużo czasu. Pracowałam z domu. Wyglądało to tak, że ekipa wysyłała mi podkłady, a ja dogrywałam wokale – zdradza Kelis.

Wiele gwiazd przyznaje się, że po urodzeniu dziecka dużo zmienia się w ich światopoglądzie. Podobnie stało się z amerykańską wokalistką. W rozmowie z naszą reporterką przyznała ona, iż dziecko dostarcza jej wielu nowych inspiracji, ale ogólnie rzecz ujmując inspiruje ją wszystko. – Nieważne czy są to opowieści przyjaciół, rozmowy zasłyszane na ulicy czy wiadomości, cokolwiek – mówi.

Kelis jest jednym z lepszych głosów w świecie r’n’b i soul’u, i dodajmy, że jest to świat zdominowany przez mężczyzn. Co na to artystka? – To czy osiągniesz sukces nie zależy od "męskiego świata", ale w dużej mierze od tego czy dobrze czujesz się w swojej skórze. Ja robię to, co robię i chyba dobrze mi to wychodzi – tłumaczy.

Na przestrzeni lat artystce udało się współpracować z wieloma znakomitymi gwiazdami. Byli wśród nich m.in. Moby, Busta Rhymes i Timo Mass. Zdarzyło jej się nawet suportować U2 podczas ich europejskiej trasy koncertowej. Kelis podkreśla, że bardzo cieszy ją tworzenie piosenek z osobami, które również kochają muzykę. – Zawsze takie spotkanie jest dla mnie czymś wyjątkowym. To prawdziwe błogosławieństwo, gdy pracuję z ludźmi, którzy czują to, co ja i rozumieją się ze mną bez słów. Taka praca wcale nie jest ciężka – podkreśla.

– Kocham polskie jedzenie i kocham Polaków – wyznała na koniec rozmowy Kelis.

Aby dowiedzieć się więcej, wysłuchaj całości ekskluzywnego wywiadu, jaki gwiazda udzieliła dziennikarce Czwórki – Ewelinie Grygiel.

ap

Zobacz teledysk Kelis do piosenki "Milkshake"

Czytaj także

El Dupa: ... nie muzyka jest w muzyce najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 05:00
El Dupa to jeden z najbardziej pokręconych polskich zespołów. W sumie wydali dwie płyty i kilka maksisingli, ale ostatnio długo nie pojawiali się ani w mediach ani... nigdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na Prince'a

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 16:00
Książę popu, który w sobotę wystąpi na gdyńskim Open'erze, genialnym muzykiem jest. Ale nie to sprawiło, że już za życia przeszedł do historii popkultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Trickiego w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 13:48
Radio z Wizją pokazało koncert legendy trip-hopu – Trickiego. W ten sposób uczciliśmy inaugurację prezydencji Polski w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń