L.U.C.: Jestem naprawdę szczęśliwym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 14:00
Projekt "Kosmostumostów" L.U.C'a to już nie tylko płyta, lecz komiksowo-multimedialne show pod hasłem "Fruń za pasją".
Audio
L.U.C. w Czwórce
L.U.C. w CzwórceFoto: Aurelia Chmiel

Trasa koncertowa, promująca najnowszy krążek L.U.C., czyli "Kosmostumostów" została opatrzona hasłem "Fruń za pasją". To bowiem jest główne przesłanie nowego dzieła L.U.C.'a, który chce promować wiarę we własne marzenia, zachęcać do poszukiwania skarbu, z którym każdy z nas się urodził, czyli powołania, ukrytych talentów. – Chodzi o to, by starać się wydobyć z ludzi to, co w nich najlepsze, czyli pasje, emocje i dobro – opowiadał L.U.C. w studiu Czwórki.

"Kosmostumostów" to projekt gigantyczny – nie tylko płyta, ale także multimedialne widowisko, którego świadkami będziemy podczas koncertów. – Ten projekt jest tak duży, że właściwie można się w nim pogubić, dlatego postanowiliśmy "przywalić" jedno konkretne hasło, żeby ludzie wiedzieli, co jest naszą główną misją – opowiada L.U.C. w Czwórce. – Całość to opowieść trochę autobiograficzna, moja historia z czasów, kiedy zaczynałem życie we Wrocławiu, opowieść o mojej wewnętrznej przemianie. Trochę się wtedy pogubiłem wśród narzuconych norm, konwenansów.

Rodzice Rostkowskiego chcieli, by ich syn został prawnikiem. – To bezpieczny zawód – opowiada artysta w Czwórce. – A mnie już wtedy kręciła reżyseria, ale nie miałem odwagi. Wpadłem w wir życia w nowym mieście i wtedy dopiero zaczynałem uwalniać się z tych mentalnych ograniczeń. Stanąłem u progu wyboru: zostać na bezpiecznej ścieżce, czy zdecydować się na to, co mi w sercu gra. Wybrałem to drugie.

Swoją historię, którą sam nazywa "Przypowieścią", zawarł na kartach komiksu, który przez ponad pół roku tworzył wraz z młodymi rysownikami z Wrocławia. Animatorzy wprowadzili potem grafikę w ruch i tak powstał pierwszy w Polsce komiks muzyczny. Ponad 100 zanimowanych ilustracji wypełnia koncert, tworząc spójną fabularną opowieść z puentą.

Dziś L.U.C. jest – jak sam mówi – szczęśliwym człowiekiem. – Nie żałuję ani minuty – opowiada artysta w Czwórce. – Pracuję do godziny 29 w nocy, ale jestem naprawdę szczęśliwy i tego chcę życzyć innym, bo dzięki temu wyzwala się pozytywna energia.

W show Rostkowskiego wystąpią prawdziwe gwiazdy polskiej sceny. – Swój gościnny występ zapowiedzieli m. in. Waldemar Kasta i Natalia Grosiak – mówi L.U.C.

Więcej na temat projektu Łukasza Rostkowskiego dowiesz się, słuchając całej rozmowy z audycji "Pod lupą".

A L.U.C wystąpi w czwórkowym Ministerstwie dźwięku już w sobotę, 17 marca! Zapraszamy!

(kd)Czytaj także

Nowa płyta L.U.C.-a. Z humorem o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 16:29
Historyczne narracje powstańców warszawskich i nowoczesna muzyka – nowy projekt L.U.C.-a, Łukasza Rostkowskiego, to współczesna opowieść o historii Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne "Pospolite Ruszenie" na blokowiskach

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 17:18
Zamiast pstrokacizny na osiedlach - estetyczne i artystyczne fasady blokowisk. W ramach akcji Pospolite Ruszenie Łukasz L.U.C. Rostkowski przekonuje, że stare bloki mogą być dziełem sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowa premiera nowego teledysku L.U.Ca miała miejsce w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011 14:13
To u nas jako pierwsi mogliście obejrzeć teledysk do najnowszego utworu L.U.Ca!
rozwiń zwiń