Złap wiatr w latawiec i leć!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 11:00
Filip Bierla i Mateusz Wandachowicz jadąc na grecką wyspę uczą kitesurfingu i filozofii życia, a śpią w hotelu pod milionem gwiazd!
Audio
  • Błażej Prośniewski sprawdził jak zbudować latawiec.
  • Filip Bierla i Mateusz Wandachowicz opowiadają o swej pasji, którą jest kitesurfing

Kitesurfing to sport, który swoimi korzeniami sięga windsurfingu. Kitesurferzy pływają na deskach połaczonych liną z latawcem, podobnym do spadochronu. O tym sporcie Filip Bierla i Mateusz Wandachowicz z firmy Kitelement mówią o nim tak: - Kitesurfing ma to w sobie, że łączy obcowanie z naturą, wodą, wiatrem i daje nam dużo wolności.

Kitesurfing to niesamowita przygoda, właściwie dla każdego, są jednak pewne warunki, które trzeba spełnić udając się na "kite".
- Dziś, aby uprawiać kitesurfing wcale nie trzeba mieć dużo siły.  Sprzęt jest coraz lżejszy, ale na pewno trzeba umieć pływać. I dobrze jest zainwestować w ogólnorozwojowy trening, na kilka miesięcy przed wyjazdem, rower, pływanie, bieganie - radzą instruktorzy kitesurfingu. - Ważna jest też determinacja, nie można się poddawać - dodają.
Kitelement jest grupą międzynarodową. Aktualnie część instruktorów przebywa na Wyspach Kanaryjskich, w czerwcu jadą na Sardynię - wiatr to podstawa wszelkich podróży.

- Naszym sztandarowym miejscem wyjazdów i kursów jest Lefkada, grecka wyspa - zdradzają goście Justyny Dżbik. - Na Lefkadzie uczymy też naszej filozofii życia śpimy w hotelu pod milionami gwiazd.

Filip Bierla i Mateusz Wandachowicz zapraszają na swoje kursy, posłuchaj audycji "Pod lupą" i dowiedz się ile takie hobby kosztuje, czym są landkiting i snowkiting, a także jakie są rodzaje desek kitesurfingowych i jak je wybierać.

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Błażeja Prośniewskiego, który dziś wpisał się w wietrzny temat. Jak zbudować latawiec, a nie ukrywajmy budowa i puszczanie latawca sprawia frajdę nie tylko dzieciom, podpowiadał Jacek Wójcik z serwisu aktywni.pl.
(pj)

Czytaj także

Kitesurfer wrócił do kraju: nie mogłem nie dać rady

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 11:44
Jan Lisewski jest już w Gdańsku. Około 7:30 przyleciał z Hurgady w Egipcie samolotem czarterowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodni aniołowie stróże czuwają już od 50. lat

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 17:30
- Dziewczyny to bardzo istotny fragment życia ratownika, ale nie tylko o nie chodzi - mówił w Czwórce prezes WOPR Jerzy Telak.
rozwiń zwiń