Polskie Radio
Section05
akcja ratunkowa

Wstrząs w kopalni Rydułtowy. "Huk, kurz, zapadła ciemność"

W Kopalni Węgla Kamiennego w Rydułtowach na Śląsku doszło do silnego tąpnięcia. W strefie zagrożenia przebywało 68 górników. 10 górników przetransportowano do szpitala - ich stan nie zagraża życiu. Ratownicy poszukują zaginionych. Jak dowiedział się portal polskieradio24.pl, nie mają kontaktu z dwoma górnikami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wiadomości Śląsk regiony śląskie górnictwo górnicy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Ofiarność w ratowaniu ludzkiego życia. Reportaż "Misja nadal trwa"

To opowieść o ofiarności w ratowaniu ludzkiego życia, ale też o zmaganiu się z silnym stresem w sytuacji dramatycznych wydarzeń. Adam Piętka i Robert Kłębczyk to weterani działań poza granicami kraju. Jako strażacy brali udział w akcjach ratowniczych po trzęsieniach ziemi, między innymi na Haiti, w Nepalu czy Iranie.
Zobacz więcej na temat:  Monika Chrobak reportaż ratownik medyczny ratownictwo medyczne pomoc pr poleca

Horror na pokładzie samolotu. Pasażer zmarł na atak serca

Na pokładzie samolotu linii Ryanair, lecącego w środę z Turynu do miasta Lamezia Terme w Kalabrii, doszło do tragedii. W trakcie lotu 33-letni pasażer dostał ataku serca. Mimo podjęcia reanimacji nie udało się go uratować. Mężczyzna podróżował wraz z ciężarną żoną, która była nieświadoma, że jej mąż umiera, ponieważ przydzielono jej miejsce w innej części samolotu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy samolot podróże zdrowie lekarz społeczeństwo Turyn Ryanair zawał serca

TYLKO U NAS Akcja ratunkowa na jeziorze Wigry. Pod dwoma chłopcami załamał się lód

Jak dowiedział się portal PolskieRadio24.pl, w sobotę w godzinach popołudniowych w miejscowości Stary Folwark nad jeziorem Wigry (woj. podlaskie) pod dwoma chłopcami w wieku 11 i 15 lat załamał się lód. Nastolatków z wody wydostali strażacy. W wyniku akcji reanimacyjnej przywrócono im czynności życiowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Podlasie podlaskie straż pożarna nastolatki jezioro lód Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Wypadek na Śnieżce. Nie żyją dwie osoby. Ratownicy przerwali akcję

Jak wynika z informacji portalu PolskieRadio24.pl, w Karkonoszach doszło do wypadku, w którym trzy osoby (niektóre relacje mówiły o czterech) spadły z północnej ściany Śnieżki. Dwie osoby, które odnaleziono, nie żyją. Ratownicy nie odnaleźli trzeciej osoby. Akcja poszukiwawcza została zakończona.
Zobacz więcej na temat:  góry Karkonosze zima POLSKA GOPR społeczeństwo ratownik górski Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Śnieżka

Nowe informacje ws. zderzenia statków na Morzu Północnym. Polska jednostka zostaje na miejscu, trwa akcja ratownicza

Jednostka MS Polesie w dalszym ciągu jest na miejscu i bierze udział w akcji ratowniczej, po jej zakończeniu ma przypłynąć do Cuxhaven - poinformowała Polska Żegluga Morska. Do kolizji statków "Verity" i "Polesie" doszło we wtorek rano na południowy zachód od wyspy Helgoland. Jedna osoba nie żyje, cztery wciąż są poszukiwane.
Zobacz więcej na temat:  Europa Niemcy statek katastrofa morska marynarze

Ogromne zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Maroku. MSZ zadeklarowało chęć pomocy w akcji ratunkowej

Polska złożyła kondolencje rodzinom ofiar piątkowego trzęsienia ziemi w Maroku. Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji napisał w dokumencie, że w tych tragicznych chwilach Polska jest "z narodem Maroka". Polskie MSZ zadeklarowało też chęć pomocy w akcji ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Północna Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy pomoc