Być jak Angelina Jolie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 12:50
W czwórkowym studiu zagościła polska Angelina Jolie, czyli Monika Fijałkowska. Sobowtórka gwiazdy podkreśla, że bardzo oddziela życie zawodowe od prywatnego. Jest bardzo podobna do Angeliny, ale wciąż jest Moniką!
Audio
  • Monika Fijałkowska i Monika Grześ o problemie naśladownictwa.

Wciąż rodzą się nowe ikony popkultury, jedne z nich pozostają w grupie sław na lata inne gasną. Wielu nastolatków marzy jednak by być podobnym do jakiejś hollywoodzkiej gwiazdy lub piosenkarza czy piosenkarki. W czwórkowym studio w "Strefie Freuda" Beata Kwiatkowska i Krzysztof Grzybowski zapytali swych gości o problem naśladownictwa.

- Pierwszy raz usłyszałam od swojej fryzjerki, że jestem podobna do Angeliny Jolie. Potem powiedziało mi to jeszcze kilka osób i wysłałam zgłoszenie do Agencji Sobowtórów Chucka Norrisa - opowiada Monika Fijałkowska, polska Angelina Jolie.

Sobowtórka podkreśla, że bardzo wyraźnie oddziela swoje prywatne życie od zawodowego. Z tym podziałem problem mają ludzie młodzi - chcąc naśladować jakąś gwiazdę bardzo się w tym gubią.

- Nastolatkowie to osoby, które budują swoją tożsamość, szukają wzorców. My wszyscy szukamy kogoś do naśladowania. Jeśli ta potrzeba przechodzi w obsesyjne myślenie o celebrycie, wtedy zaczynają się problemy - wyjaśnia Monika Grześ, psycholog.

W USA już pojawił się program telewizyjny, który umożliwia upodobnienie się do gwiazd. Jego uczestnicy godzą się nawet na operacje plastyczne. Monika Grześ w Polsce jeszcze nie spotkała się z tak dużym problemem, jednak i w polskich czasopismach pojawiają się podpowiedzi, jak się ubrać i umalować, by wyglądać jak dana aktorka. Do czego może prowadzić takie naśladownictwo i jak sobie radzić z tym problemem dowiesz się słuchając załączonej audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".

(pj)

Czytaj także

Rzeźba i wideoarty

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2008 07:00
Poeta, malarz, reżyser i pisarz, tak najczęściej mówi się o Lechu Majewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ciężko jest ubrać gwiazdę, celebrytę jeszcze trudniej"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 10:44
Jak przekonuje Grzegorz "Maldoror" Matląg, projektowanie ubrań dla osób znanych i lubianych nie należy do zadań najłatwiejszych. Szczególnie ciężko jest, gdy ktoś uważa, że zna się na wszystkim i nie chce przyjąć rad specjalisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 3 miliony zł może zarobić gwiazda w reklamie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 16:55
To są kontrakty, kwoty brutto. Gwiazdy zagraniczne zarabiają od miliona zł w górę za kontrakt, w zależności od tego czy reklama będzie się pojawiała w telewizji, czy również na bilbordach i czy będzie na wyłączność.
rozwiń zwiń