X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czego brakuje nam do szczęścia?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 15:13
Gdyby szczęście mierzyć zasobnością portfela, najwięcej szczęśliwych ludzi mieszkałoby w Skandynawii. Jednak zdaniem gościa Czwórki to nie pieniądze stanowią o poczuciu szczęśliwości, a środowisko, w którym dorastamy.
Audio
  • Czego brakuje nam do szczęścia? – sonda wśród słuchaczy Czwórki
  • Rozmowa z psychologiem, Pawłem Pawłowskim
  • Czym jest szczęście? – materiał Beaty Kwiatkowskiej

Zdania słuchaczy Czwórki na temat tego, czym jest szczęście, są podzielone: Emilia twierdzi, że chodzi o miłość, Łukasz, że "bezapelacyjnie o pieniądze", dla Uli przepisem na ten stan ducha są częste podróże i dobre jedzenie, a dla Karoliny – regulacja hormonalna.

Zdaniem Pawła Pawłowskiego, psychologa, nasze poczucie szczęśliwości nie zmienia się wcale w zależności od tego, w jakim akurat jesteśmy wieku, albo gdzie pracujemy. – Postrzeganie szczęścia jest pochodną wychowania i środowiska w jakim się wzrastało – tłumaczy gość Czwórki. – Środowisko bowiem generuje w nas określony rodzaj potrzeb.

Zdaniem eksperta, dla ludzi, którzy mają potrzeby prymitywne: pełny brzuch, cudowny seks i fajna "bryka", będą spełnieniem marzeń o szczęściu. – Do głowy im nie przyjdzie, że szczęście może dać obcowanie z poezją – mówi Pawłowski. – O takich wrażliwcach pomyślą sobie: "Jaka poezja? Frajerzy".

Pieniądze jednak, według Pawłowskiego, są nieodzownym elementem szczęścia, a od pełnego portfela, w pogoni za szczęściem, uciec nie można. – Pieniądze są na bardzo niskim szczeblu drabiny naszych potrzeb – mówi gość Czwórki. – Poważny, długotrwały ich brak generuje wręcz nieszczęście. W przeciwną stronę jednak to nie działa, bo sam mam pacjentów, którzy są bardzo bogaci i jednocześnie bardzo nieszczęśliwi.

Dowiedz się więcej o szczęściu, o potrzebach, które dla wszystkich ludzi są wspólne, o tym, co nas unieszczęśliwia i o tym, bez czego nie moglibyśmy żyć, słuchając nagrań audycji "4 do 4", załączonych do materiału.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstał dekalog szczęścia. Co robić by cieszyć się życiem?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 11:00
Hiszpańscy psycholodzy opracowali dekalog bycia szczęśliwym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy porządek w pokoju oznacza, że jestem nudny?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 18:00
Czwórkowy ekspert od ludzkiej duszy, Miłosz Brzeziński przeanalizował zależność między wnętrzami naszych domów, a wnętrzami nas samych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma swoje własne tabu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 13:41
- U nas z tabu jest tak, że piętnują dzieciaka za narysowanie siusiaka na tablicy, a jednocześnie nie chcą go wyedukować seksualnie, bo nie wypada – mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń