Kobieca rozrzutność to mit!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 15:20
Polki są przedsiębiorcze i biznes im nie straszny. Tak wynika z badań, w których panowie znaleźli się na straconej pozycji. Bo choć z dużą łatwością inwestują w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe to wykazują dużo większą niż kobiety niechęć do oszczędzania.
Audio
  • Kobiety są oszczędne. panowie trwonią pieniądze na zbytki (Czwórka)
Kobieca rozrzutność to mit
Foto: Glow Images/East News

 - Jeśli chodzi o ogólną wiedzę o finansach i ekonomii to w naszych badaniach zarówno mężczyźni jak i kobiety wypadli blado - opowiada Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga. - Co więcej, sami nie chcemy się edukować i najczęściej stajemy się ofiarami własnej niewiedzy. Ale wtedy na naukę jest już za późno.

Wyniki badań nie pozostawiają za to wątpliwości, że to kobiety bardziej konsekwentnie planują i kontrolują swoje bieżące wydatki i w porównaniu do mężczyzn, chętniej odkładają pieniądze, twierdząc, że warto oszczędzać.

 - Widać to zwłaszcza w kwestiach codziennego zarządzania finansami osobistymi: planowania wydatków czy zakładania lokat - tłumaczy ekspert. - Duży procent damskiej części społeczeństwa regularnie odkłada pieniądze i robi oszczędności. Najczęściej na drobne przyjemności, albo na "bezpieczną przyszłość". Ale w czasach kryzysu posiadanie poduszki finansowej świadczy o rozsądku i Polkom zdecydowanie go nie brakuje.

Sprawę dokładnie zbadała Ania Depczyńska. Szczegóły znajdziesz w nagraniu z audycji "4 do 4".

kul

Czytaj także

Oszczędzanie czas zacząć! Tylko... jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 15:50
– Oszczędzanie się opłaca, bo dzięki temu możemy realizować różne cele – zachęcają goście Czwórki. – Warto zacząć od tych mniejszych, by potem stać nas było na wielkie rzeczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

To będzie rok wychodzenia z zadyszki

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 17:45
Z jednej strony szalejące bezrobocie i kryzys. Z drugiej - Nobel dla Unii Europejskiej. To dla wspólnoty był ciężki rok. Najprawdopodobniej nie ostatni.
rozwiń zwiń