To będzie rok wychodzenia z zadyszki

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 17:45
Z jednej strony szalejące bezrobocie i kryzys. Z drugiej - Nobel dla Unii Europejskiej. To dla wspólnoty był ciężki rok. Najprawdopodobniej nie ostatni.
Audio
  • Rok 2012 podsumowuje i 2013 planuje Kaska Kornet. Posłuchaj co czeka Unię Europejską

 - Najbliższe dwanaście miesięcy w Europie Zachodniej upłynie pod znakiem recesji - mówi dr Kamil Zajączkowski z Centrum Europejskiego UW. - To bardzo prawdopodobny scenariusz, którego skutki odczują wszyscy mieszkańcy UE.
Priorytetem będzie walka z gigantycznym bezrobociem, które już w tym roku zaczęło mieć wpływ na ideowe postrzeganie sensu istnienia wspólnoty.
Eksperci wskazują też na konieczność pogłębienia integracji ekonomicznej i podatkowej: - Głównie chodzi tu o kwestie związane z unią bankową, implementacją paktu fiskalnego oraz funkcjonowaniem europejskiego mechanizmu stabilności - wyjaśnia rozmówca Kaśki Kornet.
Posłuchaj nagrania z ostatniego odcinka EURANETU w tym roku, zapoznaj się z najważniejszymi dla Unii wydarzeniami 2012 roku i sprawdź, co wspólnotę czeka w przyszłości.
kul

Czytaj także

Mur, który już nie dzieli

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 18:25
9 listopada 1989 roku upadł Mur Berliński. Dziś wyłącznie w trzech miejscach oglądać można jego pozostałości, ale w wielu Europejczykach wspomnienia są wciąż żywe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulttuurisauna. Łaźnia jako miejsce spotkań

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 18:11
W saunie panuje wysoka temperatura i w zależności od rodzaju: niska lub wysoka wilgotność. Wkrótce zyska wartość dodaną, za sprawą nowej łaźni, która powstaje w samym sercu Helsinek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święty Mikołaj: kryzys, kryzysem, a w świętach najważniejsza jest atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 12:00
Uwielbia kaszkę ryżową i dziecięcy uśmiech, a wolne chwile spędza w saunie. Okazuje się także, że... świetnie mówi po polsku. - Wszystko po to, by móc czytać listy z prośbami od polskich dzieciaków - mówił ze śmiechem w wywiadzie dla Czwórki.
rozwiń zwiń