Nasze dane osobowe coraz bardziej zagrożone!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 12:40
Rząd podpisze ze Stanami Zjednoczonymi umowę o przekazywaniu informacji o klientach banków. Co to oznacza dla nas?
Nasze dane osobowe coraz bardziej zagrożone
Foto: Glow Images/East News

Z jednej strony takie umowy naruszają nasze prawa. Z drugiej, przecież sami chętnie podajemy nasze szczegółowe dane, nie tylko w internecie. Nie musimy na przykład podawać naszego kodu w sklepie, a żądanie dowodu osobistego w zastaw to złamanie przepisów, o czym pewnie wielu z nas nie wie.

Od września rusza IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych".

Więcej o samej akcji i ochronie danych osobowych powiemy w poniedziałek, 2 września w audycji "4 do 4". Zapraszamy po godzinie 13.00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lajkujesz w sieci sporty ekstremalne? Więcej zapłacisz za polisę na życie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:30
Nawet niewinne "lajkowanie" w sieci sprawia, że Mark Zuckerberg i jego firma wiedzą o nas wszystko. Do czego służy "profil zainteresowania użytkownika" - sprawdziliśmy to w "4 do 4"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakupy za granicą! A co z gwarancją?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 15:38
Na wakacjach za granicą chętnie robimy zakupy. Buty, ubrania czy sprzęt elektroniczny często jest tam tańszy. Przez wakacyjny luz czasem zapominamy o paragonach, a trzeba je mieć w przypadku reklamacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy znajdziemy się po ciemnej stronie monitora...

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 12:58
Młodzieżowa grupa teatralna "Parasol" z Chełmna zdobyła Grad Prix V Festiwalu "Popatrz" w Inowrocławiu. Nagrodzony spektakl "Pass" podejmuje temat uzależnienia nastolatków od komputera.
rozwiń zwiń