X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pole dance - taniec z czarnym PR

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 15:10
Jednoznacznie erotyczne konotacje powodują, że ten taniec nie budzi dobrych skojarzeń. Ale odkąd pole dance zaczęły uprawiać i gospodynie domowe, i sportsmenki, okazało się, że wymaga on niezwykłej zręczności i ma wiele wspólnego z akrobatyką.
Audio
  • "Akrobatka na rurce" - reportaż Magdy Sławińskiej (Czwórka/4 do 4)
Berenika Nienadowska podczas tańca
Berenika Nienadowska podczas tańcaFoto: mat. artystki

- Z jednej strony to jasne, że nie da się uniknąć pejoratywnych skojarzeń, bo w klubach nocnych też tańczy się na rurze. Natomiast trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jest jeszcze ta sportowa forma pole dance, która obecna jest w klubach fitness i na zawodach - mówi bohaterka reportażu Magdy Skawińskiej. - Trzeba pamiętać, że historia pole dance nie zaczyna się i nie kończy w lokalach go-go, tylko jest znacznie dłuższa.

Tradycja tego tańca wywodzi się z kultur plemiennych, można ją odnaleźć w ówczesnych rytuałach i festynach na przykład na cześć wiosny, podczas których kobiety tańczyły wokół drewnianych palów. Natomiast współczesny taniec na rurze to połączenie tańca z akrobatyką, przedstawieniem teatralnym i pokazem cyrkowym.

- Jako tancerka i instruktorka pole dance wiem, jakiej sprawności ten sport wymaga. Akrobatykę zaczęłam ćwiczyć w wieku pięciu lat i do dziś mi to zostało. Tyle, że teraz  mówię o sobie "akrobatka na rurce" kończy Berenika Nienadowska.

Reportaż Magdy Skawińskiej "Akrobatka na rurce" powstał w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Masz za dużo rzeczy? Zamiast je układać, pozbądź się ich

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 20:30
- W pewnym momencie dałam się uwieść kulturze konsumpcyjnej. Zaczęłam zarabiać więcej i kupować więcej. Jakby to był zakupoholizm. Wizytą w sklepie poprawiałam sobie nastrój. A rzeczy przybywało - mówi bohaterka reportażu pt. "Minimaliści".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tabletka nie pomaga tak, jak drugi człowiek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 18:18
- Używam stabilizatorów, bo choroba wyłączyła moje ręce z normalnego funkcjonowania. Podniesienie kubka herbaty jest niemożliwe. Nie robię zakupów, bo nie jestem w stanie ich udźwignąć - mówi osoba chora na reumatoidalne zapalenie stawów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż w cieniu SLA

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 17:01
W planach na ten rok Rafał Zieliński miał podróż dookoła świata. Z końcem października miał opuszczać Chiny. Plany pokrzyżowała choroba. - Lekarze powiedzieli mi, że mam iść do domu i czekać na śmierć - mówi Rafał Zieliński chory na SLA.
rozwiń zwiń