X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czas na zmianę pracy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 16:12
Czasy, gdy całe życie pracowaliśmy w jednym miejscu pomału odchodzą w przeszłość. Zdaniem doradców zawodowych, dziś musimy być gotowi na to, że kilka razy przyjdzie nam zmieniać miejsce zatrudnienia, a być może nawet nasz fach.
Audio
  • Dlaczego w dzisiejszych czasach warto zmieniać pracę i przekwalifikowywać się (Czwórka/4 do 4)
Czas na zmianę pracy
Foto: Glow Images/East News

Przekwalifikowywanie się czy zmiana zawodu w dzisiejszych czasach dotyka wielu z nas, często jest to konsekwencją niestabilnej sytuacji na rynku pracy. Zmienia się zapotrzebowanie na zawody i pracowników. Nie bez znaczenia jest tu też postęp technologiczny.
- W dzisiejszych czasach nie ma zmiłuj. Musimy się uczyć przez całe życie, m.in. dlatego, że postęp technologiczny jest ogromny - mówi Małgorzata Majewska z monsterpolska.pl. - W ciągu ostatnich 20 lat nasz świat zmienił się nie do poznania, jest internet, internet w komórkach, a przecież jeszcze nie dawno były firmy które miały jeden komputer z łączem internetowym - dodaje.

- Sytuacja ekonomiczna powoduje to, że ludzie muszą być przyzwyczajeni do tego, że będą musieli częściej zmieniać pracę - dodaje Aneta Nowak z Randstad
Goście "4 do 4" zaznaczają, że każda zmiana pracy w dłuższej perspektywie wyjdzie nam na korzyść. Zdobywane nowe kwalifikacje sprawiają, że jesteśmy cenniejszym pracownikiem na rynku pracy. - Cześć kwalifikacji i umiejętności płynnie przenosimy z zawodu od zawodu - mówi Małgorzata Majewska, one nie marnują się, nie przepadają.

Ekspertki zgodnie twierdzą, że łatwiej zmieniać pracę, szukać nowej a także przekwalifikowywać się, gdy pracujemy. Bezrobocie powoduje, że do zmiany fachu podchodzimy z większym stresem, nagli nas też czas.
Szczególnie ważna, zarówno dla pracodawcy jak i pracownika powinna być rozmowa kwalifikacyjna. Pracodawca ma szansę poznać kandydata i jego umiejętności, a przyszły pracownik może zapytać o możliwości rozwoju, zdobywanie nowych kwalifikacji. Jak twierdzą Małgorzata Majewska i Anita Nowak obu stroną wyjdzie to na dobre. - Jeśli my się rozwijamy to rozwija się też nasze miejsce pracy, firma w której pracujemy - podkreślają.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca rynek pracy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie myl pracoholizmu z pracowitością. Uzależnienie od pracy trzeba leczyć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:30
Są psychologowie, którzy twierdzą, że żeby zachować w życiu równowagę należy 8 godzin pracować, 8 bawić się i 8 przesypiać. Żyjemy jednak w czasach, kiedy zasada "złotego środka" jest właściwie nie do zastosowania, a badania pokazują, że pracoholizm to już nie przejściowy problem, lecz prawdziwe uzależnienie, które trzeba leczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś w Londynie żyje się trudniej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:40
Kryzys ekonomiczny, napływ imigrantów, składki do budżetu UE pobudzają eurosceptyczne nastroje w Wielkiej Brytanii. Nie pomaga też fakt, że Brytyjczycy są wciąż przekonani o swojej ważnej pozycji w świecie, na co zwraca uwagę Jane Lambert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń