Puchar Świata kobiet w judo

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 10:00
Impreza odbyła się w ostatni weekend i była przedostatnią okazją dla zawodniczek by zdobyć kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie. Zachęcamy do wysłuchania relacji Kasi Węsierskiej.
Audio

Do zawodów zgłosiło się 261 zawodniczek z 50 państw. W tym czołowe reprezentacje Francji, Rosji, Korei Płd. Nie zabraknie zawodniczek z Burkina Faso, Sierra Leone czy Kolumbii. W każdej kategorii wagowej wystartowały zawodniczki z Polski. Wśród nich Marta Kubań, Daria Pogorzelec, Katarzyna Kłys i Urszula Sadkowska, judoczki najwyżej usytuowane w rankingu olimpijskim. Kwalifikację udało się zdobyć Urszuli Sadkowskiej.

Puchar Świata w judo jest doskonałą szansą na promocję tej wschodniej sztuki walki wśród najmłodszych. Dlatego, po raz 4 z rzędu, został zorganizowany Trening z Mistrzem!
W tym roku swoją obecnością imprezę zaszczycilii:
• Mistrz Olimpijski z Atlanty - Paweł Nastula
• Wicemistrzyni Olimpijska z Atlanty - Aneta Szczepańska
• Olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata - Adam Adamczyk.


Więcej na ten temat w dźwiękowej relacji Kasi Węsierskiej.

Czytaj także

Planszówki? W to się gra!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 15:43
W Polsce coraz popularniejsze stają się gry planszowe. Aktywnie swój czas mogą spędzać przy nich całe rodziny – o czym na antenie Czwórki przekonywał psycholog i trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katalog internetowych plemion. Wybierz swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 19:30
Wikipedyści, wojujący prawicowcy, hejterzy i młode matki – to tylko niektóre kategorie polskich internautów. Ich sklasyfikowania podjął się dziennikarz Piotr Stasiak, który był gościem audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wpadki ministrów - od niekompetencji do karierowiczostwa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 17:58
Gdyby został ministrem, zacząłby od poinformowania narodu, czym dokładnie będzie się zajmował. – Wydaje mi się, że aktualni ministrowie mają z tym problem – mówi w Czwórce dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książka generała Polko połączyła wojnę z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 09:00
- W siłach specjalnych, pozytywnie myśląc, wzajemnie się nakręcamy. Ta metoda może się sprawdzić w biznesie - tłumaczy generał w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń