Wywiad z Dubioza Kolektiv

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 13:30
Mieliśmy dla Was kolejny pakiet ekscytujących dźwięków z obszaru roots i gorący wywiad zrobiony przez Tomka Końcę z goszczącymi przez weekend w Warszawie wojownikami z Bośni i Hercegowiny – Dubioza Kolektiv.

Grupa Dubioza Kolektiv powstała w 2003 roku, ich debiutancki album wydany rok później, we współpracy z legendarnym śpiewakiem reggae Benjaminem Zaphanajah i przy wsparciu muzyków z formacji Fun-Da-mental, zapowiadał nową jakość na rynku muzycznym. Kolejne albumy Dubiozy ugruntowały tylko pozycję tej bośniackiej formacji.

W 2011 r. ukazała się szósta płyta tego kolektywu, mającego już status kultowego zespołu na Bałkanach i w części Europy. Ich muzyka to nadzwyczajna fuzja stylów: reggae, ska, funk czy punk, hip-hopu i folku z dubstepowymi wstawkami w otoczeniu nowoczesnej elektroniki. Ich żywiołowe koncerty zostają na długo w pamięci, genialne rytmy, charyzmatyczni wokaliści oraz szaleńczy sceniczny show nie pozwala oderwać uwagi od zespołu.

Panowie i panie, którym międzynarodową sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, występowali już także w czwórkowym "Ministerstwie dźwięku".

Poza wywiadem z Dubioza Kolektiv, swoim nowym albumem "The Roots of Dubstep" zaczarował słuchaczy Mad Professor. W ramach prezentacji ciekawych, a zupełnie nieznanych produkcji artysta przedstawił próbki płyty projektu ERB (Educational Research Bureau), którą w 2001 stworzył Alon Adiri – klawiszowiec Dub Syndicate.

Mogliście też posmakować unikalnego muzycznego zjawiska w postaci stylu "metal dub" na przykładzie Rootsmana pracującego dla… Soulfly!

International Observer pokazał, co można zrobić z "Domem wschodzącego słońca" The Animals. Spróbowaliśmy remixów znakomitego albumu Dubmatixa - "Clash of the Titans (The System Shakedown Remixes)". Nowa amerykańska grupa Yellow Dubmarine zgodnie ze swoją nazwą zaprezentuje kolejne reggae’owe podejście do twórczości The Beatles, a Macka B wypowiedział się w temacie wegetarianizmu…

Czytaj także

Koncert Janka Samołyka w Czwórce! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 06:00
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek, który w swojej twórczości odwołuje się do dokonań takich artystów jak Mark Kozelek, Marek Grechuta, czy Marek Jałowiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R.U.T.A. z koncertem "Pieśni Buntów Białorusi, Rosji, Ukrainy" w Czwórce! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 18:00
Zapraszamy do obejrzenia koncertu "R.U.T.A. na Uschod” - "Pieśni Buntów Białorusi, Rosji, Ukrainy", który odbył się w "Ministerstwie Dźwięku"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 15:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń