"W Giżycku nie ma miejsca dla hip - hopowych hejterów"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 15:00
Mazury, to miejsce, które bardziej kojarzy się z żeglarskimi szantami i muzyką country. Mimo to swoją enklawę znaleźli tam też hip hopowcy. O imprezie Mazury Hip - Hop Festiwal opowiedział w Czwórce Procentee.
Audio

Już 2 sierpnia w Giżycku wystartuje najstarsza impreza hip - hopowa w Polsce, Mazury Hip - Hop Festiwal. W ubiegłym roku bawiło się tam aż 15 tysięcy hip - hopowej braci.

- W twierdzy Boyen między kilkoma tysiącami fanatycznych miłośników polskiego rapu wytwarza się się niesmowity kilmat – wspominał w "DJ Paśmie", Procentee, wieloletni konferansjer giżyckiego festiwalu. - Fani podchodzą tam bezpretensjonalnie do swoich ulubionych wykonawców, nie ma tam miejsca dla hejterów – opowiadał.

Od 2002 roku w sierpniu do Giżycka zjeżdżają się gwiazdy polskiego hip - hopu. W tym roku po pięciu latach przerwy na festiwalu wystąpi Peja. – Stałym bywalcem festiwalu, obecnym i w tym roku jest Gural, którego każdy koncert jest niesamowitym show. W ubiegłym roku na scenę wnieśli go na noszach – wspominał gość Hirka Wrony.

Impreza, na której pojawią się takie gwiazdy polsiego hip-hopu jak Sokół, czy Grubson potrwa od 2 do 4 sierpnia. Więcej o festiwalu dowiesz się słuchając rozmowy z Procentee.

Czwórka objęła Mazury Hip-Hop Festiwal swoim patronatem.

bch

Czytaj także

Czwórka na rzecz hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 13:52
W audycji "Cztery:Gramy!" rusza specjalny cykl poświęcony dwóm festiwalom: Hip-Hop Arenie oraz Mazury Hip-Hop Festiwal. Wydarzeniom patronuje Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beatboxer z Singapuru kontra Obcy z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 15:08
Jedną z atrakcji zakończonego w Olsztynie Bruk Festivalu były warsztaty prowadzone przez Dharniego NG, najlepszego beatboxera w Singapurze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XI edycja Mazury Hip-Hop Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 09:55
Przed nami największy i najstarszy festiwal związany z kulturą hip hop w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio nagrywa kolejny krążek. Ma być wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 15:35
”Wszystko jest w ruchu” i klip kręcony w Amsterdamie - to piosenka zapowiadająca drugą płytę Vienia. Będzie to drugie, po krążku "Etos", solowe dzieło Vienia, na razie, pod roboczym tytułem "Etos 2". - Chcę, by ten album był wyjątkowy - mówił w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń