Polskie Radio
Section05

Giżycko

Podróże Czejarka. Gołębie i białe mundury. Twierdza Boyen. Giżycko

Czas powoli planować wakacje. Kto zna miejsce, gdzie były koszary nie dla ludzi lecz dla pół tysiąca gołębi pocztowych?! Kto wie, że żołnierze musieli nosić tam obowiązkowe śnieżnobiałe mundury choć na poligonie taplali się w błocie, a ładowane od przodu karabiny były pokryte lepkim smarem. Zapraszam do Twierdzy Boyen w Giżycku. Jestem tam regularnie od wielu lat na specjalnych rekonstrukcjach gromadzących fanów historii. W tym roku Operacja Boyen jest na początku sierpnia. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek turystyka podróże historia Polski

Mikołajki w jesienno-zimowej aurze. "Jedyne takie miejsce" na Mazurach

Mikołajki - ta nieoficjalna stolica Mazur również poza sezonem ma wiele uroku. Do tej miejscowości zaglądają nie tylko żeglarze, uprawia się tutaj również narciarstwo zjazdowe i biegowe i łyżwiarstwo. W Mikołajkach znajduje się również jedyne w kraju - Muzeum Reformacji Polskiej. 
Zobacz więcej na temat:  mikołajki Mazury zima turystyka Roman Czejarek przyroda żeglarstwo Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach Mazurski Klub Żeglarski Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie

"Nad morze, w góry i na mazury". Wystartował festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane

Warto zaplanować wakacje już teraz i wziąć udział w najdłuższym wakacyjnym festiwalu filmowym! Od 1 lipca przez całe wakacje letni festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane zaprasza na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe w Sopocie i w Zakopanem. Dodatkowo we wtorki i środy seanse odbywać się będą w Giżycku.
Zobacz więcej na temat:  kino plenerowe festiwal filmowy Sopot Zakopane kino Michał Montowski