Osiedlowe historie Parzela

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 10:23
– Ta płyta urzekła mnie z tego powodu, że znalazłem na niej sugestywny obraz prawobrzeżnej Warszawy – mówił w Czwórce Hirek Wrona, który w swojej audycji spotkał się z twórcami albumu "Coś się kończy, coś się zaczyna".
Audio
  • Parzel i Siwers o płycie "Coś się kończy coś się zaczyna"

Debiutancka płyta warszawskiego duetu Siwers/Parzel ukazała się 11 czerwca w barwach zasłużonej wytwórni Prosto. Krążek rekomendowany jest jako zbiór mocnych opowieści z życia praskiej ulicy. Redaktor Hirek Wrona zwracał uwagę na to, że album jest przykładem tego, jak w ciągu ostatnich lat zmienił się charakter piosenek wyśpiewywanych przez polskich nawijaczy. Tradycyjne siedzenie na ławeczce i jaranie blantów ustąpiło miejsca w piosenkach tematom bardziej mrocznym i skomplikowanym.

- Wzrosło tempo życia, jest więcej pokus niż dawniej, jest trudniej niż kiedyś. To tempo ma swoje konsekwencje w moich historiach – wyjaśniał w Czwórce odpowiedzialny za teksty Parzel. Muzyk, który większość tematów na piosenki wziął z własnych doświadczeń tłumaczył, że tą płytą chciałby przestrzec ludzi, żeby nie popełniali ciągle tych samych błędów.

Jadowite, teksty Parzela uzupełniły beaty Siwersa oraz wokalne wstawki gości: Sokoła, Fu, Pyskatego i Łysola. O żeńskie wokale zadbała występująca w blisko połowie nagrań Ania Kandeger. Więcej na temat płyty dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Jan Wyga: hip hop od bluesa do reggae

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 18:00
Zgodnie ze swoją ksywką Jan Wyga z niejednego muzycznego pieca jadł chleb. Dowód tego raper dał na swoim debiutanckim solowym krążku "wyga.co", o którym opowiedział w audycji Hirka Wrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AbradAb idzie w ślady Milesa Davisa i Michała Urbaniaka

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 13:30
21 kwietnia miała miejsce premiera albumu "ExtraVertik" - piątej solowej płyty rapera, nagranej z udziałem cenionych muzyków free jazzowych. Dlaczego spoważniał i jakie są szanse na reaktywację Kalibra 44, artysta opowiedział w Czwórce Hirkowi Wronie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Giżycku nie ma miejsca dla hip - hopowych hejterów"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 15:00
Mazury, to miejsce, które bardziej kojarzy się z żeglarskimi szantami i muzyką country. Mimo to swoją enklawę znaleźli tam też hip hopowcy. O imprezie Mazury Hip - Hop Festiwal opowiedział w Czwórce Procentee.
rozwiń zwiń