Diox: postanowiłem odpalić ten numer wbrew kolegom

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 10:00
Jeszcze nie opadł kurz po wydaniu ostatniej solowej płyty członka HiFi Bandy, gdy Diox wypuścił do sieci nowe, nieznane nagranie. Czy to zapowiedź jego nowego albumu?
Audio
Diox, Cebul i Filip Rudanacja Antonowicz
Diox, Cebul i Filip Rudanacja AntonowiczFoto: Bartosz Bajerski

Piosenka "24 live" swoją internetową premierę miała 4 września. W Czwórce raper wyjaśnił kulisy tej produkcji. - To piosenka, która nie weszła na płytę "Backstage”, bo nie podobała się chłopakom z The Returners (kolektyw producencko dj-ski, współpracujący z Dioxem – przyp red.) – mówił gość "DJ Pasma". – Uznali go za najsłabszy numer z tych, które do tej pory razem zrobiliśmy – opowiadał. Mimo to, utwór nie dawał raperowi spokoju na tyle, że w końcu zdecydował się go upublicznić. Do piosenki powstał prosty, spontaniczny klip, który Diox udostępnił w sieci. - Gdy powiedziałem Returnersom, że go wrzucam do netu, to mi powiedzieli, że im się nawet ten numer podoba i że chętnie dograją do niego scretche.

>>Zobacz koncert Hi-Fi Bandy w Czwórce<<

W audycji raper tłumaczył się Filipowi Rudejnacji z wysokiej zawartości smutku w piosenkach z ostatniego krążka "Backstage”. Diox wyjaśniał, że na solowych krążkach pozwala sobie na dużo bardziej osobisty ton, niż na płytach HiFi Bandy. – Mam taką przypadłość, że moja twórczość odzwierciedla mój stan emocjonalny. Nigdy nie było tak, że jak byłem wesoły, to nagrywałem smutne kawałki, tylko po to, żeby trafić do zamulonych dzieciaków, które siedzą w domu i płaczą w poduszkę. Mój rap jest po prostu o moim życiu – podkreślał.

Więcej na temat współpracy Dioxa z producentami bitów i szans na nową płytę HiFiBandy dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka dj pasmo

Czytaj także

Zespół HiFi Banda w Czwórce - zobacz koncert! - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 11:00
Zagrali w "Ministerstwie Dźwięku". Rapowy skład stworzony przez Dioxa i Czarnego promował swój najnowszy album "23:55".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy album Dioxa - "Backstage"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 08:00
Oto druga solowa płyta Dioxa znanego ze składu HiFi Banda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pelson: to my wymyśliliśmy powitanie "elo"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 12:00
Raper, którego muzyczne drogi schodziły się z takimi formacjami, jak Molesta Evenement czy Parias, podjął decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. W Czwórce opowiedział o swoich muzycznych inspiracjach, spacerach po Warszawie i nowej płycie
rozwiń zwiń