Muniek: ta płyta jest w kontrze do naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 08:00
Nowy album to zdaniem wielu ukoronowanie rock’n’rollowej kariery T.Love. O płycie "Old is gold", na której zespół złożył hołd dawnym mistrzom rocka w Czwórce opowiedzieli Muniek i Majcher.
Audio

- Muniek rzucił koncepcję, a my ją podchwyciliśmy z entuzjazmem większym niż zazwyczaj – wspominał w "Dj Paśmie" gitarzysta T.Love, Majcher . Pomysł był prosty: nagrać album tak bardzo zakorzeniony klasyce w rocka jak się tylko da.

Grupa przez kilkanaście ostatnich miesięcy z zapałem ćwiczyła standardy m.in. z repertuaru Boba Dylana i Johnnego Casha, by na ich bazie stworzyć coś swojego. – Nie chcieliśmy, by album był tylko imitacją dawnych czasów, ale ważne dla nas było, aby pojawiły się na nim polskie wątki i brzmienia charakterystyczne dla T.Love – opowiadał  Majcher.

>>Zobacz materiał z nagrywania płyty "Old is Gold" w studiach Polskiego Radia <<

Gitarzysta wpadł na pomysł, by zaprosić do studia dawnych muzyków T.Love Alternative, saksofonistę Toma Pierzchalskiego i klawiszowca Darka Zająca. -To oni w dużej mierze odpowiadali za niepodrabialne brzmienie pierwszego T.Love, teraz subtelnie wzbogacili jego pierwiastkami nową płytę – dopowiadał gość Bartka Koziczyńskiego.

Album "Old is gold" jest nie tylko deklaracją miłości do starej muzyki, ale też do czasów, gdy jej słuchanie było celebrowane i odbywało się w skupieniu. – Nie kręci mnie ta cała kultura przerzucania singli na odtwarzaczach wielkości paczki papierosów – mówi Muniek. - Ten album jest w kontrze do naszych szybkich czasów i ktoś kto go kupi musi znaleźć te dwie godziny, aby go wysłuchać – podkreślał.

Więcej na temat płyty i niezwykle szczerych tekstów jakie się na niej znalazły dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Muniek: "Prymityw" to moja filozofia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 13:43
Płyta, przez wielu uważana za najważniejszą w karierze T.Love, jest odzwierciedleniem sposobu myślenia Staszczyka o muzyce: "one, two, three, po prostu jedziemy!"...
rozwiń zwiń

Czytaj także

T.Love nagrywa w studiach Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 17:27
- Nagrywamy celowo w tych starych radiowych studiach, ponieważ one są w drewnie i brzmią dobrze, oldschoolowo – mówił w Czwórce Muniek Staszczyk, który na antenie zdradził szczegóły nowego krążka zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk żegna się z chłopięcością

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 15:28
We wtorek ma premierę album T.Love "Old is Gold". To pierwsza od sześciu lat studyjna płyta zespołu Muńka Staszczyka i - jak sam mówi - świadome pożegnanie z chłopięcością
rozwiń zwiń